Kišni remi u Lazarevcu

Kolo pre kraja regularnog dela prvenstva, Kolubara i Mladost u direktnom okršaju odlučuju koji će tim nastaviti takmičenje u play-offu, a koji kroz play-out.

Utakmica je otvorena u sporom ritmu, međusobno ispitivanje snaga je trajalo sve do 20. minuta kada domaći dolaze do vođstva. Posle skraćenog kornera u buketu igrača najviši je Radovanović i udarcem glavom sa 7-8 metara loptu je smestio pod prečku. Samo 4 minuta kasnije, nakon udarca iz ugla, Mićević je sa preko 12 metara loptu glavom poslao u rašlje i izjednačio rezultat.

Ritam igre je podignut na viši nivo, porastao je broj duela, pa je sudija Lukić bio primoran da kartonima smiruje strasti. Do kraja prvog dela beležimo još samo snažan, ali zamalo neprecizan šut Filipovića u 42. minutu, sa ivice kaznenog prostora.

Jaka kiša na startu drugog poluvremena i vlažan teren, uticali su na igru, mnogo više se grešilo u predaji lopte, nije bilo tečnih akcija. Loš i klizav teren je uticao na to da Gordić iz idealne šanse na 5 metara od gola promaši čitavu loptu u 58. minutu, a onda u kontranapadu goste stiže kazna. Stojanović udarcem po zemlji sa preko 20 metara dovodi "Rudare" u novo vođstvo, golman Kostić je ostao ukopan u mestu.

Domaći nastavljaju sa napadima, Filipović, pa Janković iz dva pokušaja u 66. minutu ne uspevaju da savladaju Kostića, koji uspešno interveniše. Minut posle te akcije domaće stiže kazna i opet iz prekida. Nakon još jednog udarca iz ugla za Lučance, Petrov je najsnalažljiviji u šesnaestercu za novo izjednačenje.

Kolubara u zadnjem kvartalu sve snage baca na napad, isprobao je šut i njihov najbolji strelac Đuranović u 76. minutu, ali je Kostić dobro postavljen. Nisu uspeli domaći do kraja meča da postignu pogodak, pa je remijem zadovoljniji gost.

Sledećeg vikenda na programu je 30. poslednje kolo pred doigravanje, Lazarevčani idu na noge Spartaku u Suboticu, dok u Lučane stiže niški Radnički.

KOLUBARA - MLADOST 2:2 (1:1)

STADION:FK Kolubara. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Bogićević Dragan i Banović Bojan. STRELCI: Radovanović 20. i Stojanović 59.min (Kolubara), Mićević 24. i Petrov 67.min (Mladost). ŽUTI KARTONI: Bojić, Bakić i Stojanović (Kolubara), Mićević i Milošević (Mladost).

KOLUBARA: Stanivuković, Janković (Đenić), Radovanović, Stojanović (Lončar), Kočović, Uzelac, Marjanović, Bojić, Đuranović, Filipović (Mladenović), Bakić.

MLADOST: Kostić, Jovanović, Milosavljević, Petrov (Obradović), Mićević, Cvetković, Gordić (Žunić), Hrkač (Radivojević), Leković, Milošević, Bojović.

Radnički 1923 3 : 2 Vojvodina
Radnički (N) 1 : 5 Crvena zvezda
Kolubara 2 : 2 Mladost
Metalac 2 : 0 Spartak ŽK
Novi Pazar 1 : 0 Napredak
Voždovac 4 : 0 Radnik