GL Smederevo: Badljevica - Ravni Gaj 4:2

Domaćin Badljevica je u subotu 13.10.2012. dočekala ekipu Ravnog Gaja na terenu Suvodola.Timovi su opravdali očekivanja gledalaca.Bilo je lepih poteza,oštrih startova sve ono što se očekuje od jedne fudbalske utakmice,gledaoci su imali svašta da vide. Kao što smo i najavili u ovoj utakmici ni jedan tim nije bio favorizovan.Domaćin je krenuo ofanzivno već od samog starta,dok se gost branio,a pritom i pretio iz kontri.Sredinom prvog poluvremena u 25. minutu,gresku odbrane gostiju iskoristio je Petar Šćepović koji je izašao sam ispred golama Ravnog Gaja,i majstorski ga matirao.Na drugi pogodak se nije mnogo čekalo,u 32. minutu,Darko Milivojevic sjajnim udarcem iz prekida povisio je rezultat na 2:0.To je bio period igre u kojoj je domaćin kontrolisao igru i stvarao šanse,ali u igri dolazi do ne očekivanog obrta.Ekipa Ravnog Gaja preuzima sredinu terena i dolazi do važnog pogotka u 43. minutu i smanjuje na 2:1.Sa tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu ista priča,gosti konstantno napadaju i svaraju šanse ali je golman Badljevice Tihomir Marković sjajno intervenisao u više navrata.Kao što to biva u fudbalu posle toliko ne realizovanih šansi Badljevica iz kontre stiže do pogotka,tačnije preko Radojković Milana u 58. minutu.Gosti su bili ti koji su napadali tokom drugog poluvremena.Posle ubacivanja iz drugog plana gostujućeg igrača Ravni Gaj stiže do gola i smanjuje u 75. minutu na 3:2.Gosti su krenuli svom silom u napad ali je iskusni trener Badljevice ubacio sveže igrače,među kojima je i inzvanredni Negovan Milenković koji je imao sjajan početak sezone,ali na njegovu nesreću zbog povrede je pauzirao dve utakmice,i tako učvrstio svoju odbranu,zatvorivši sve prilaze golu domaćina.Domaćin je do kraja utakmice sigurno čuvao loptu u svom posedu,i nije se obazirao na gol Orašija.U 88. minutu korner izvodi kapiten Marko Ranković koji ove sezone nije u formi,na prvu stativu gde Badljevica preko Nemanje Radojkovića stiže do gola i tako stavlja tačku na ovu vreoma važnu ali tesnu pobedu.To je bila uigrana akcija ekipe Badljevice koja još uvek nije našla formu ali verujemo da su na dobrom putu. Utakmicu je obeležilo fer i sportsko ponašanje igrača oba tima,koji su se na kraju rukovali kao pravi sportisti i dali na važnosti ovom sportu,a ujedno i primer ostalim klubovima,da se prijateljstvo treba širiti.

Ravni Gaj 8 : 1 Petrijevac
Badljevica 2 : 2 Podunavac
Drugovac 0 : 2 7. Jul