Tabaković i Vranješ srušili Zvezdu

Bivši protiv vladajućeg šampiona, sudar dve najkvalitetnije škole fudbala u Srbiji. Brodarac ove sezone ne prikazuje rezultate shodno svom renomeu, dok Zvezdini omladinci grabe ka novoj tituli, imaju 13 bodova prednosti nad drugoplasiranim vršnjacima iz Partizana.

Razlika u kvalitetu je evidentna u korist gostiju, ali domaći borbenošću uspevaju da nadomeste tehničku inferiornost. Uspešno Brodarac parira gostima, a u 20. minutu posle greške kapitena Đermanovića na 30 metara od svog gola, Miladinović je uposlio usamljenog Tabakovića, koji je sa 12 metara rutinski savladao Marinkovića.

Uzaludni su ataci crveno-belih, Teodorović je sam sebi stvorio priliku u 37. minutu, ali ne uspeva da je realizuje. Posle još jednog pogrešnog pasa Đermanovića ispred svog kaznenog prostora u 38. minutu, golman Zvezde je morao da vadi kestenje iz vatre, osujetivši udarac Vranješa sa desetak metara. Gosti u sledećem napadu ipak stižu do izjednačenja, strelac je bio snalažljivi Kahvić. Nakon njegovog dodavanja glavom Nikolašević pogađa stativu, a odbijenu loptu centarfor gostiju je vrhom kopačke ćušnuo u gol, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, igrao se 51. minut, Vranješ je propustio idealnu priliku za domaće. Posle skraćenog kornera šutirao je neometan sa 6-7 metara, lopta je prohujala kraj stative. U 55. minutu Tabaković postiže još jedan pogodak, kraj nepomične odbrane gostiju i ponovo dovodi Brodarac do prednosti.

Prednost domaćih u 59. minutu je uvećao Vranješ, kada je rezantnim šutem sa 18 metara loptu smestio u donji desni ugao gola gostiju. Veliko srce i izgaranje na terenu se isplatilo igračima domaćeg tima, dok gosti preteruju u kombinovanju na sredini terena, bez adekvatnog učinka, iako je lopta u njihovom posedu bila oko 70 posto.

Da gosti prime četvrti gol, nedostajao je tek neki centimetar u 70. minutu, kada brzonogi Stajković pogađa stativu šutem sa 12-13 metara. Odbrana Zvezde je danas totalno indolentna.

Do kraja susreta Zvezda jalovo napada, doduše Teodorović u 81. i Stojanović u 83. minutu pokušavaju šutevima sa distance da nešto promene, ali bezuspešno, u oba navrata golman Marić izlazi kao pobednik. Pirgić u 85. minutu sa 16 metara biva tek koji centimetar neprecizan, gostima ni sreća nije naklonjena.

Brodarac je danas zaluženo stigao do pobede, dok Zvezdinim momcima preostaje da poprave efikasnost. Prvenstvo se nastavlja za vikend, na terenu iza juga Marakane Zvezdini omladinci će dočekati vršnjake iz kragujevačkog Radničkog, dok Brodarac ide u komšiluk gde se na Carevoj ćupriji sastaje sa Čukaričkim.

BRODARAC - CRVENA ZVEZDA 3:1 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Maksimović Đorđe. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Šutulović Milan. STRELCI: Tabaković 20, 55. i Vranješ 59.min (Brodarac), Kahvić 39.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Vujetić (Brodarac), Stojanović (C.Zvezda).

BRODARAC: Marić, Milošević, Mitrović, Vujetić (Mulić), Lekić, Tabaković (Jovančić), Zečević, Cakić (Petrović), Miladinović (Barišić), Vranješ (Stajković), Paić.

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović, Radojević, Lečić (Bošković), Đermanović, Melentijević, Teodorović, Stojanović, Kahvić, Milosavić (Branković), Nikolašević (Pirgić).

Voždovac 1 : 3 Spartak ŽK
Vojvodina 4 : 0 Mačva
Partizan 2 : 3 Mladost (L)
Radnički 1923 3 : 1 RFK Grafičar
Brodarac 3 : 1 Crvena zvezda
OFK Beograd 1 : 2 Čukarički