Šumadijska okružna liga: Glavni sudija skratio utakmicu za 43 minuta

Još jedan biser iz srpskog nižerazrednog fudbala dogodio se na utakmici Šumadijske okružne lige, između Banje 1954 i Mladog rudara iz Bukovika, koja je skraćena za 43 minuta. Mada je duel završen pobedom gostiju od 1:0, naloženo je ponovno igranje ove utakmice!

Kako su preneli mediji disciplinac Miomir Gojković je kaznio glavnog sudiju meča Luku Nikolića zabranom deljenja pravde u trajanju od šest meseci, zbog povrede Pravila fudbalske igre. Nije naveden konkretan razlog, ali je ostavljen rok za žalbu od osam dana.

Posebno je interesantno obrazloženje glavnog sudije dostavljenog nadležnim organima. U izjavi se između ostalog kaže: “Utakmica je odigrana u prijateljskom duhu, domaći igrači su igrali bez žara. Oba tima su insistirala da se utakmica ranije završi, kao i predstavnici obe ekipe. U Bukoviku je organizovan ručak za obe ekipe na kome ja nisam hteo da prisustvujem, kao i moje kolege. Uz konsultacije sa delegatom i njegovom saglasnošću skratio sam prvo poluvreme za 20 minuta, a drugo za 23 minuta. Ekipe nisu imale primedbe posle utakmice” navodi se u delu izjave Nikolića.

Sudija je je izjavio da je svestan svoje naivnosti i lakomislenosti, i tek se sada iskreno kaje. Kaže da nije bio svestan posledica ovakve odluke. Dodaje da nije bio svestan da će on i njegove kolege biti jedini krivci i jedini snositi posledice.

Svi ostali učesnici ove farse, prvenstveno klubovi, ostaju bez sankcija, jedino što će morati ponovo na teren u Banji u sredu 27. aprila.

Banja 1957 3 : 5 Mladi rudar 1954
Omladinac (D.R.) 1 : 1 Marjan
Jasenica 0 : 3 Sloga (M)
Trnava 1 : 3 Vinča
ŽSK 4 : 1 Plaskovac
Lokomotiva 3 : 2 Badnjevac
Šumadinac 1913 4 : 0 BSK