Sigurna igra i nova tri boda BSK-a

U okviru 10. kola Šumadijske okružne lige, u Belosavcima su se, po sunčanom vremenu, sastali BSK i Banja 1957. Domaći su zabeležili još jednu ubedljivu pobedu rezultatom 4-0, poluvreme 3-0.

Obe ekipe su nastupile u oslabljenim sastavima, ali se to u igri BSKa nije primetilo. Pretili su domaći od prvog minuta, stvarali akcije, ali i promašivali. U 17. minutu jedan igrač domaćih je oboren na oko 22-23 metra od gola. Loptu je namestio Bukvić i uputio pravi projektil. Lopta je sve vreme imala uzlaznu putanju dok se nije zabila pod prečku gola nemoćnog Stanojlovića, koji ju je samo ispratio pogledom. Nastavili su domaći sa napadima, odbrana gostiju je bila na mukama sve do završnice poluvremena kada im je presudio Aleksandar Pavković, danas u ulozi centarfora. Igrao se 41. minut kada je Adamović izveo korner, Dragan Luković odvukao dva igrača, a Aleksandar Pavković nesmetano, iz peterca, zakucao glavom loptu u mrežu. U 44. minutu, isti igrač je iskoristio loše kombinovanje odbrane gostiju, presekao jednu loptu, rutinski zaobišao golmana i postigao svoj drugi gol. Sem par polukontri, igrači gostiju u ovom delu meča nisu ozbiljnije pripretili.

Drugi deo je nastavljen u istom ritmu. BSK je napadao i promašivao sve do 54. minuta, kada Aleksandar Pavković postiže svoj het trik. Ubrzo nakon toga trener domaćih je krenuo sa izmenama kako bi igrači koji imaju manju minutažu mogli da prikažu šta znaju. Mijović je imao par dobrih prodora po desnoj strani, jednom je i tukao glavom, ali je lopta pogodila prečku. Ređali su se šutevi Cvetkovića, Adamovića, Miloša Pavkovića, ali je rezultat ostao nepromenjen. Sudija je propustio priliku da pokaže na belu tačku u 68. minutu kada je u kaznenom prostoru gostiju oboren Adamović, ali s obzirom na rezultat, domaći se nisu puno bunili.

Ostaje žal što je utakmicu po idealnom vremenu pratilo tek oko 70-80 gledalaca. S obzirom da je ekipa BSKa na čelu tabele i da igra efikasan i dopadljiv fudbal, bilo bi lepo kada bi na utakmice dolazilo više publike da podrži momke.

BSK Belosavci: Slavković, D Luković (Jakovljević), Lukić, Ml Pavković, Andrić, A Pavković, Cvetković, Karapandžić, Mi Pavković, Bukvić (Mijović), Adamović (Savović). Rezerve: Vukadinović.

Banja 1957: Stanojlović, Čolović, Josipović (Marjanović), Đalović, Vesović, Dukić, Trifunović, Prodanović, Burćul, Miloševic, Radović. Rezerve: Prekić.

Aranđelovac 3 : 0 Karađorđe
Prvi srpski ustanak 1 : 1 Šatornja
Vitlina-Bokanja 2 : 0 Šumadija
Vinča 3 : 0 Šumadinac
Lepenica 2 : 1 Trnava
BSK 4 : 0 Banja