Slaba igra bez golova na Banovom brdu

Borba za mesto u Ligi Konferencije se zahuktava, danas je gost na Banovom brdu ekipa Radničkog iz Niša, koji ganja još jedno slobodno mesto i glavni je pretendent da uz Čukarički od jeseni nastupa u Evropi. Veću želju za uspehom na početku meča pokazuju domaći igrači, ali svi njihovi napadi se odbijaju o čvrst bedem Nišlija, koji su se opredelili na nešto povučeniju igru sa brzom tranzicijom.

Prva prilika za gol na utakmici je usledila u 23. minutu, posle udarca iz ugla najsnalažljiviji u šesnaestercu gostiju je Puškarić, ali mu je udarac sa par metara razdaljine uspešno odbranio Dujmović. Gosti prete u 29. minutu, Kovačević je odapeo strelu sa preko 20 metara, lopta je otišla malo iznad prečke. Nije bilo puno šansi u prvom poluvremenu, odbrane su dobro odradile svoj deo posla.

Nažalost i u drugom delu igre nema puno dešavanja, doduše gosti su malo aktivniji, a mlađani Mitrović u 61. minutu šutira sa desetak metara tik kraj roglja gola domaćih. Sve ukupno viđena je prava apatija kod igrača na terenu, a pre kraja meča viđena su dva atraktivna detalja pred golom gostiju. Prvi je iz 84. minuta kada su dupli pas odigrali Aganspahić i Kembel, a ovaj potonji sa 14-15 metara poslao loptu visoko iznad prečke, a drugi kad u trećem minutu nadoknade Aganspahić iz okreta sa 10 metara šutira pravo u Dujmovića. Domaći su na kraju posle tri uzastopna poraza najzad osvojili bod, dok Nišlije mogu biti zadovoljnije postignutim rezultatom.

U narednom, 5. kolu play-offa, Čukarički opet igra kući, ovaj put u malom gradskom derbiju dočekuje ˝zmajeve˝ sa Voždovca, dok Nišlije ponovo gostuju u Beogradu, ovaj put šampionskom sastavu Crvene Zvezde.

ČUKARIČKI - RADNIČKI (NI) 0:0

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Maksimović Đorđe. POM.SUDIJE: Olajoš Nađ Matija i Đuričić Marko. ŽUTI KARTONI: Aganspahić (Čukarički), Mlađović, Vujadinović i Arsić (Radnički Ni).
ČUKARIČKI: Mićović, Stevanović, Aganspahić, Puškarić, Mijailović, Čolović (Kembel), Šapić (Drezgić), Endiaje (Rogan), Kovač, Roganović, Lukić (Docić).
RADNIČKI (NI): Dujmović, Kovačević (Pejović), Mićibući, Štulić (Tomić), Vujadinović, Mitrović, Arsić, Mlađović, Savić, Mesarović (Jovanović), Aksentijević (Stanković).

Vojvodina 0 : 3 Crvena zvezda
Čukarički 0 : 0 Radnički (N)
Napredak 0 : 3 Partizan
TSC 1 : 1 Voždovac