Fudbaleri Sloge iz Lozne uspešno startovali pred svojim navijačima

U okviru 2. kola Prve Rasinske okružne lige fudbaleri iz Lozne su ugostili imenjaka iz Dašnice i pobedili rezultatom 3:0.

Gosti su doputovali u Loznu sa dosta podmladjenim sastavom i od starta se videla namera da sačuvaju svoju mrežu i dokopaju se boda. Da će teško doći do svog cilja pokazali su momci iz Lozne koji su od starta krenuli napadački. Već u 11.minutu prva ozbiljnija prilika za domaće igrače. Loptu je na oko 20 metara primio, danas jedan od najborbenijih, Milošević Lazar  raspalio po lopti koja je letela pravo pod prečku. Medjutim golman gostujuće ekipe je pokazao da je jedan od najboljih izvio se koliko je dug i izbio loptu u korner. I onda na scenu stupa danas po najbolji fudbaler Sloge iz Lozne Marko Mladenović. Najpre je u 17. minutu oprobao šut sa 18 metara, ali je lopta fijuknula pored desne stative već savladanog Ćirkovića. A onda radost domaćih. Naime u 27. minutu odlični sudija Dimitrijević pušta prednost prilikom faula nad Milojevićem, lopta dolazi do popmenutog Mladenovića koji šutira kao iz topa i pogadja donji desni ugao nemoćnog golmana gostujuće ekipe. Do odlaska na odmor zapretili su i gosti. Najpre je u 35. minutu odlično po levoj strani prodirao Džamić izbio sam pred golmana Savića, a ovaj po ko zna koji put pokazao da je možda najbolji golman lige, loptu šalje u korner. Iz tog kornera dobar centaršut na prvoj stativi sam Miljković koji je bio za malo neprecizan i na odmor se otišlo minimalnim vodjstvom domaćina.

Drugo poluvreme je u potpunosti prilpalo fudbalerima Sloge iz Lozne koji su vezli po terenu i izvodili akciju za akcijom da ne bih mogao da izaberem najlepšu. Jedna od takvih je akcija Milojević Ilije i raspoloženog Rakovac Luke. Naime njih dvojica su u 62. minutu razmenili dupli pas, izbacili kompletnu odbranu gostiju iz igre i onda je Luka šutirao pravo u dobro postavljenog golmana Ćirkovića. U 68. minutu još jedna u nizu lepršavih akcija domaćih. Mladenović izvanredno proigrava Milojevića koji ulazi u šesnaesterac gostiju iskosa sa desne strane. Golman je krenuo na centaršut, ali je lucidni Milojević to primetio i uputio loptu u nebranjeni deo gola za veliku radost i vodjstvo od velikih 2:0. Zapretili su gosti u 78. minutu iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara kojom prilikom je Miljković lukavo šutirao a Savić se nije dao iznenaditi, tako da je i ova šansa za goste otišla u nepčovrat. U 84. minutu svoju dana odličnu utakmicu golom je krunisao Marko Kovačević. Po desnom boku je odlično prodirao Luka Rakovac i centrirao u šesnaesterac gostiju. Sa druge strane se pojavio Marko I smestio loptu u mrežu pored zbunjene odbrane gostujuće ekipe.

Velika i zaslužena pobeda momaka iz Lozne. Pokazali su da mogu dobro da odgovore zadacima i razgale verne navijače. Sledeće dokazvanje je već u subotu kada odlazimo u goste jednom od kandidata za viši rang ekipi Temnića u Varvarin.

Sloga (L)  -  Sloga (D)    3:0  (1:0)

Igralište Kraj Morave u Lozni gledalaca 100. Sudija: Dimitrijević Milenko 7. Strelci: Mladenović u 27, Milojević u 68. i Kovačević Ma. u 84. minutu. Igrač utakmice: Mladenović Marko.

Sloga (L): Savić 7,5, D.Vasiljević 7, S.Nedeljković 7, Milošević 7,5 (Od 87 M.Milosavljević), Rakovac 7,5, Stojanović 7 (od 74 A.Vasiljević), Milojević 7,      N.Nedeljković 7 (od 74 Milosavljević), Mladenović 8,  Ma.Kovačević 8, Mš.Kovačević 7.

Sloga (D): Ćirković 7. Todić 6, Marković 6,DJ. Obradović 6, Rajić 6,5, DŽamić 6 (od 60 Bošković), Miljković 6,5, A.Obradović 6,5, Toskić 6, Iričanin 6 (Od  69 D.Obradović), Kovandžić 6 (od 60 Musić).

Sloga (L) 3 : 0 Sloga (D)
Jastrebac 5 : 2 13. April
Bošnjane 2 : 3 Dedina
Rubin 4 : 2 Gradina
FUD 1 : 2 Gornji Stepoš
Trudbenik 3 : 0 Čitluk