Baričani potopili Torlak na Adi

Detalj sa meča - foto: H.D.Vujanović

Novajlija u ligi je svoju kampanju započeo iznenađujuće dobro visokom pobedom nad Ušćem, dok su Baričani, nasuprot njima, izgubili kod kuće od Brodarca.

Gosti u vođstvo dolaze već u 3. minutu, na centaršut Marinkovića sjajno je odreagovao Đilas i glavom loptu smestio u mrežu. Uzvratio je Šarić dva minuta kasnije, međutim njegov udarac glavom sa 10 metara nije završio u golu.

Igra se potom rastrzano i nervozno sa puno prekida, u tom periodu dodeljeno je čak 6 žutih kartona. Prvu narednu priliku propuštaju Baričani u 33. minutu, na centaršut Marinkovića sa krila slabo je odreagovao Dragić. Međutim, minut kasnije, nakon prodora Ramovića po desnom boku i povratne, Dragić sa 13-14 metara razdaljine prosto cepa mrežu domaćih. Velikih 2:0 za goste, tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku se ništa značajno nije dešavalo do 60. minuta, Ramović je nanizao dva igrača domaćih i odigrao povratnu do Đilasa, ovaj sa 8 metara gađa koji centimetar iznad gola. Pokušavaju domaći da okrenu na svoju vodenicu tok meča, bacaju sve snage na napad, ali umalo u 67. minutu nisu primili još jedan gol. Piplica je iz kornera pronašao Aleksića na petercu, njegov šut glavom odbranio je Pavlović. U 70. minutu sevnula je kontra Prve iskre, Ilić je uposlio usamljenog Piplicu koji zakoračivši u kazneni prostor loptu šalje ispod golmana Pavlovića za veliki 0:3 i zatvaranje meča.

Ovaj poraz je za otrežnjenje domaćoj ekipi posle pobede u prvom kolu i naravoučenije da ulaze ozbiljnije u utakmice, jer u ovom rangu svaka ekipa može svaku da iznenadi i pobedi. U narednom 3. kolu narednog vikenda Torlak će biti gost Brodarca na Starom sajmištu, dok u lokalnom derbiju u Bariču gostuje Radnički iz Obrenovca.

TORLAK - PRVA ISKRA 0:3 (0:2)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Stojanac Aleksandra i Šćepanović Bojana. STRELCI: Đilas 3, Dragić 34. i Piplica 70.min (P.iskra). ŽUTI KARTONI: Tošković, Mitrović i Šarić (Torlak), Đilas, Pajović, Marinković, Piplica, Đurić i Lukić (P.iskra).

TORLAK: Pavlović, Jovanović (Stegnjaja), Rakonjac, Mitrović, Knežević, Malić (Šoškić), Tošković, Šarić (Dabetić), Vuković, Ljubević (Janković), Pajković.

PRVA ISKRA: Đurić, Marinković, Ramović (Baković), Pajović, Garić (Proković), Aleksić, Stajić, Piplica, Lukić (Milenković), Dragić (Ilić), Đilas (Diković).

Budućnost 0 : 0 Brodarac
Torlak 0 : 3 Prva iskra
Radnički (O) 0 : 0 Ušće Novi Beograd
Zemun 3 : 1 Teleoptik
Jedinstvo 1 : 1 Zvezdara
Studentski grad 4 : 1 Borac