Prazne puške u Dobanovcima

Jedan od derbija kola igra se danas u Dobanovcima. Bivši prvoligaš je dočekao ambicioznu ekipu Brodarca i mogao doći do prednosti posle nepuna 2 minuta. Dimić se našao sam na oko 17-18 metara od gola, ali je brzopleto šutirao pravo u Lijeskića.

Tempo je visok, gosti dominiraju na sredini terena, međutim prilika za postizanje pogotka nema sve do 35. minuta. Kapiten domaćih Slobodan Lučić je izveo udarac iz ugla, najviši u skoku bio je Radović, lopta je posle njegovog udarca glavom prohujala koji centimetar iznad prečke. Do kraja prvog dela viđeno je još puno duela i smišljenih akcija, ali onog što je najvažnije, golova, nije bilo.

Brodarac u nastavku prvi pravi priliku u 55. minutu, Daničić je lucidno iza leđa odbrane uposlio Adžića, čiji šut sa oko 12 metara brani Jovan Lučić. Potom domaći igrač Radović u 57. minutu nesmotreno dobija drugi žuti karton i svoju ekipu ostavlja na cedilu.

I pored brojčanog deficita domaći igraju angažovanije, kao da više žele pobedu, ali čvrst bedem koji su gosti napravili na 30 metara od svog gola je neprobojan. Najveću priliku ne koriste Lučić i Stoisavljević, kada u 86. minutu ne uspevaju da savladaju gostujućeg golmana iz blizine.

Utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom, jer ono malo prilika kojih je bilo napadači nisu uspeli da iskoriste. Budućnost iduće nedelje gostuje na Carevoj ćupriji, dok Brodarac na svom stadionu kraj Save dočekuje Torlak.

BUDUĆNOST - BRODARAC 0:0

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Perišić Nemanja. ŽUTI KARTONI: Radović i Dejanović (Budućnost), Čvorić i Miljković (Brodarac). CRVENI KARTONI: Radović 57.min (drugi žuti) (Budućnost), Miljković 90+3.min (drugi žuti) (Brodarac).

BUDUĆNOST: J.Lučić, Čukić, S.Lučić, Delibašić (Radonjić), Radović, Križan (Stoisavljević), Stakić, Đorđević, Dimić (Denković), Radojčić, Dejanović.

BRODARAC: Lijeskić, Adžić, Miljković, Ilić, Lazić, Daničić, Vukosavljević (Vasović), Manić, Babić (Tabaković), Čvorić (Đurović), Radojičić.

Budućnost 0 : 0 Brodarac
Torlak 0 : 3 Prva iskra
Radnički (O) 0 : 0 Ušće Novi Beograd
Zemun 3 : 1 Teleoptik
Jedinstvo 1 : 1 Zvezdara
Studentski grad 4 : 1 Borac