Omladinci Zvezde upisali novu trojku

Puleni trenera Rendulića otvorili su meč rezervisano što gosti iz Kruševca koriste i preko Labana u 12. minutu stižu do prednosti. Igrao se 22. minut kada su prvo Pirgić za domaće, a potom i Milićević kod gostiju propustili idealne prilike za postizanje pogotka.

Na isteku 37. minuta Savić je u svom kaznenom prostoru srušio Stojsavljevića, sudija je ispravno pokazao na kreč za Zvezdu. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Radonjić poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu. Rezultatom 1:1 završio je prvi period igre što je i najpravednije.

Kruševljani su pokazali zube i u nastavku, igraju otvorenog garda, Milićević u 53. minutu ne koristi još jednu lepu priliku. Kazna stiže 5 minuta kasnije, udarac iz ugla je izveo Radonjić, najviši u skoku bio je Vukičević i glavom loptu zakucao pod prečku, za potpuni rezultatski preokret.

Gosti se ne predaju, žele da vrate rezultatski egal, ali centarfor Milićević danas nije u elementu, u 68. minutu se našao sam pred golom domaćih, petnaestogodišnji Miladinović je izašao kao pobednik. Napredak za svoju neefikasnost ponovo bivaj kažnjen, munjevit kontranapad golom je krunisao Nikčević za 3:1. Četiri minuta kasnije posle lepog dodavanja Pirgića na petercu se našao sam Bošković i lagano matirao nemoćnog Nikolića, sada za već visoko vođstvo crveno-belih.

Bila je ovo treća pobeda zaredom domaćih igrača kojom su ostali na vrhu tabele. U 4. kolu, za vikend, crveno-beli idu na noge vršnjacima u Novi Pazar, a Napredak dočekuje Mladost iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 4:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Bratić Nemanja i Rajković Miloš. STRELCI: Radonjić 38. (k.u.), Vukičević 58, Nikčević 73. i Bošković 77.min (C.Zvezda), Laban 12.min (Napredak). ŽUTI KARTONI: Pirgić, Bošković i Vukičević (C.Zvezda), Laban (Napredak).

CRVENA ZVEZDA: J.Miladinović, Mimović, Stojsavljević, Cvetković, Vukičević, Lečić (Unković), S.Miladinović (Graonja), Brajić (Nikčević), Pirgić (Ivanković), Radonjić (Matić), Bošković.

NAPREDAK: Nikolić, Cvetković (Gospodinović), Ristić, Jovanović, Kotlajić (Petrović), Gajić (Milenković), Milićević, Milosavljević, Temaj (Pejčić), Laban, Savić (Spasojević).

Partizan 4 : 0 RFK Grafičar
TSC 2 : 1 Voždovac
Rad 0 : 2 Čukarički
Radnički (NB) 1 : 3 Brodarac
Radnički 1923 3 : 3 IMT
Vojvodina 5 : 1 Novi Pazar