FUD pred kraj utakmice došao do pobede nad Dedinom

FK FUD - foto: Žarko Arsić

Mučili su se fudbaleri FUD-a tokom cele utakmice. Imali su  mnogo šansi da su ih  iskoristili rezultat bi bio povoljniji po njih. FUD je tek u 27. minutu prvi put pripretio kada je u kaznenom prostoru oboren Luković. Protetstvovali su domaći fudbaleri ali po mišljenju glavnog sudije Mitića start nije imao intenziteta za penal. U 34. minutu imali su domaći fudbaleri tri vezane šanse prvo je Ignjatović šutirao veoma dobro ali njegov udarac blokirao je jedan od igrača gostiju i lopta odlazi u korner.  Posle izvedenog kornera Luković je pokušao glavom, golman gostiju je odbranio, kao i Pavlović koji je bio neprecizan. FUD je poveo u 41. minutu Zdravković je oboren u šesnaestercu gostiju, a Pavlović je bio precizan sa 11 metara za 1:0. U 43. minutu gosti su se bunili jer je prilikom jedne akcije drugi pomoćni sudija signalizirao nedozvoljenu poziciju i čini se da su bili u pravu. Pred sam kraj prvog poluvremena glavni sudija nije pokazao žuti karton B. Stojanoviću koji je veoma oštro startovao nad Pavlovićem.

U drugom poluvremenu gosti iz jedne od akcija stižu do izjednačenja u 54. minutu a strelac je bio Danilović. Glavni sudija je u prvom poluvremenu dozvolio oštriju igru da bi u drugom poluvremenu izgubio kontrolu nad utakmicom, pa je pokušao deljenjem žutih kartona da smiri tenzije obe ekipe, dok je njegov kolega drugi pomoćnik Dalibor Bićanin diskutabilnim odlikama podizanjem zastavice i kada nije bila nedozvoljena pozicija provocirao domaće fudbalere. Do kraja domaćin je imao nekoliko šansi a gosti su pokušavali iz polu šansi da ugroze gol domaćina, ali u tome nisu uspeli. Pobedu FUD-u u 86. minutu iz akcije Vukovića koji ubacuje loptu sa desne strane, a Luković je grudima spušta do Karadžića koji šutira a lopta prolazi ispod golman na Jankovića i završava u mreži.

FUD - Dedina 2:1(1:0)
Brus-Gradski Stadion. Gledalaca: 50. Sudija: Petar Mitić (Kruševac) 5,5. Strelci: Pavlović u 41. minutu iz penala, Karadžić u 86. minutu za FUD, Danilović u 54. minutu za Dedinu. Žuti kartoni: B.Stojanović, Mijajlović, M. Stojanović (Dedina). Igrač utakmice: Karadžić.

FUD: Jovanović 6,5, Čaloveić 6,5, Jelić 6,5, Zdravic 6(od 60. minuta Knežević 6), Karadžić 7, Pavlović 7, Simić 6,5 (od 82. minuta Vuković 6,5), Obradović 6,5, Luković 6,5, Zdravković 6,5, Ignjatović 7.
Dedina: Janković 6, L.Jovanović 6 (od 36. minuta Savić 6), Mihajlović 6, Mijajlović 6, Antić 6, Tričković 6, Petrović 6 (od 30. minuta Danilović 7), M.Stojanović  6, Nikolić 6,5, V.Jovanović 6,5.

Sloga (L) 1 : 1 Jastrebac
Polet 57 1 : 1 Sloga (D)
Bošnjane 0 : 1 13. April
FUD 2 : 1 Dedina
Trudbenik 4 : 0 Gradina
Parunovac 0 : 0 Gornji Stepoš
Sloga (Ć) 7 : 2 Čitluk
Temnić 1924 6 : 1 Mačkovac