Karakterom do boda sa desetoricom

Napadač ariljske Budućnosti Igor Vučićević u duelu sa fudbalerima Sloge Markišom i Denićem FOTO: G. Šljivić

Neće se dugo pamtiti prvenstveni duel Sloge i ariljske Budućnosti odigran u Kraljevu. Skromna, tipična prvenstvena utakmica, skoro bez prilika i na kraju garnirana uzbuđenjem koje nije za one sa slabim srcem. Za razliku od meča u Krupnju, gde je doživela katastrofu, Sloga je na teren protiv Budućnosti izašla jača za četiri nova igrača i pokazala mnogo bolju, pre svega disciplinovaniju igru, pokazana je želja, htenje i na kraju karakter tima. Igralo se otvoreno sa blagom inicijativom „belih“ koji su jedinu priliku imali sredinom prvog poluvremena kada je Dedijer sve lepo uradio, ali je Luka Savić, dvometraš na golu Budućnosti, nogom odbranio. Gosti nisu ozbiljnije ugrozili gol Sloge u ovom delu meča.

U drugom poluvremenu slična slika na terenu, ponovo je Dedijer imao sjajnu priliku, malo iskosa sa desne strane je šutirao i ponovo je vratar gostiju bio na mestu. Budućnost je prvu pravu priliku pretvorila u gol. Igrao se 75. minut, Vučićević je bio u duelu sa odbranom „belih“, bio je srušen i činilo se da će veoma dobri arbitar Vuković iz Kragujevca pokazati na belu tačku. Ipak, puštena je prednost, jer je lopta došla do Perovića koji sigurno pogađa malu mrežicu gola nemoćnog Grujičića. Izgledalo je da će se ponoviti prošla sezona kada je u ovo isto vreme Budućnost minimalno slavila kod Spomen parka u Kraljevu. Domaći su u 81. minutu, posle centaršuta Jovanovića imali sjajnu priliku, ali Dedijer i Anđelković su loptu poslali pored gola. Izgleda da je Dedijer tom prilikom nešto dobacio arbitru koji mu je istog trenutka pokazao direktan crveni karton. Poslednjih skoro petnaest minuta meča, računajući i nadoknadu, Sloga je igrala sa igračem manje. Napadali su „beli“, bez rešenja i poraz je već bio izvestan. Ipak, izborili su se domaći za korner, poslednja nada, u šesnaestercu gostiju bio je i golman domaćih Grujičić,a najviši i najsnalažljiviji je bio Anđelković koji je pogodio mrežu nemoćnog L. Savića za konačnih 1-1. Istog trenutka je odsviran kraj,a fudbaleri Sloge su dobili aplauz i ovacije malobrojne publike kao da su osvojili tri boda.

Doneo Slogi bod - napadač "belih" Dragoljub Anđelković u duelu sa strelcem jedinog gola za Budućnost Nenadom Perovićem FOTO: G. Šljivić

SLOGA (KV) – BUDUĆNOST (A) 1 – 1 (0 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 250 Sudija: Uroš Vuković (Kragujevac) 7 Strelci: Anđelković u 90.(+4) za Slogu, a Perović u 75. minutu za Budućnost Žuti kartoni: Veljović (Sloga), Obadović, Nedeljković (Budućnost) Crveni karton: Dedijer (Sloga) u 81. minutu

SLOGA: Grujičić 6,5, Gudurić 6,5, Denić 6,5 (Jovanović 6), Gočobija 7, Dedijer 6,5, Tošković 6,5 (Veljović 6,5), Anđelković 7, Savić 7, Markiš 7, Budai 6,5 Sekulić 6,5

BUDUĆNOST: L. Savić 7, I. Savić 6,5, Radenović 6 (Nedeljković 6,5), Lazović 6,5, Vučićević 6,5 (Munitlak -), Mirković 6,5 (Milivojević 6), Obadović 6, Nikolić 6,5 (Beljić 6), Perović 7, Božović 6,5, Tomić 6,5

Igrač utakmice: Andrija Savić (Sloga) 7.

Borac 1926 3 : 1 Polet (Lj)
FAP 2 : 1 Mačva 1929
Budućnost Krušik 2014 3 : 0 Mladi radnik 1926
Sloga (K) 1 : 1 Budućnost (A)
Tutin 3 : 0 Rađevac