Sloga iz Lozne bolja u komšijskom derbiju

U okviru 11.kola Prve Rasinske okružne lige u Pejovcu fudbaleri Sloge su boljom igrom, posebno u drugom poluvremenu, posle preokreta došli do tri boda pobedom od 2:3.

Već u 45-sekundi utakmice jedan kontakt Srdjana Nedeljkovića i mladjeg Milićevića u kaznenom prostoru Sloge sudija Milić je okarakterisao kao jedanaesterac. Siguran izvodjač najstrožije kazne je bio Miša Jovanović i tako doveo Gradinu do vodjstva. Sve do 18. minuta nije vidjena šansa za pogodak ni na jednoj strani. U pomenutom minute kontranapad je po desnoj strani poveo Jovanović ubacio loptu na ivicu šesnaesterca gde je prihvatio Pecić i rezantnim udarcem u donji desni ugao nemoćnog Savića duplirao vodjstvo svog tima. Sloga je imala priliku da smanji vodjstvo već u 20. minutu kada jedan centaršut Velisavljevića sa desne strane danas raspoloženi Nenad Nedeljković glavom loptu šalje pored stative. U 22. minutu aut sa leve strane je izveo Marko Kovačević, a u kaznenom prostoru domaćina se dobro zagradio Nenad Nedeljković. Na njega je neoprezno sa ledja startovao Džamić, a sudija, držeći se kriterijuma nametnutomg od prvog minuta pokazuje na belu tačku. Siguran izvodjač penala je Velisavljević koji smanjuje vodjstvo domaćina. U 25. minutu direktan crveni kartom sudija Milić pokazuje Andiji Milićeviću koji je laktom u skoku udario Milojevića. Do kraja poluvremena vidjeni su jalovi napadi gostujućih fudbalera koji su završavali ili nepreciznim udarcima ili lošim dodavavnjima.

U drugom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim. Gosti su brojčano nadmoćni pleli mrežu oko gola Gradine i dobrom pas igrom, kako se to kaže razvlačili odbranu domaćina tražeći pukotinu. U 50. minutu veliku priliku propušta Nenad Nedeljković. Odličan centaršut sa desne strane je uputio Dragan Vasiljević koji pogadja Nedeljklovića, a ovaj sa 5 metara pogadja u dobro postavljenog Stanojevića. Izjednačenje je došlo u 67.minutu kada jednu loptu Milojević prosleddjuje do danas raspoloženog Nenada Nedeljkovića, a ovaj manirom iskusnog strelca pogadja za veliku radost gostujućih igrača i navijača. Potpuni preokrat je usledio u 72. minutu kada je po desnoj strani izvanredno proirao Mladenović uputio oštar centaršut na drugu stativu gde je Milojeviću ostalo da ubaci loptu u nebranjenu mrežu. Do kraja utakmice domaći su nastojali da izjednače, ali su njihovi pokušaji završavali bezuspešno. Od 76. minuta snage na terenu su izjednačene. Naime da bi sprečio jednu kontru domaćina Nenad Nedeljković pravi faul i dobija drugi žuti, a automatski i crveni karton.

Iako sa dva crvena kartona komšijski derbi je protekao u fer i korektnoj borbi za bodove. Po svemu vidjenom gosti zasluženo sva tri boda nose za Loznu. Već u sredu nas očekuje zaostala utakmica protiv Gornjeg Stepoša u Kruševcu.

Gradina – Sloga (L) 2:3  (2:1)

Igralište u Pejovcu, gledalaca 100. Sudija Milić Bojan (Kruševac) 7. Strelci: Jovanović u 2. i Pecić u 18. za Gradinu, a Velisavljević u 22, N,Nedeljković u 67. i Milojević u 72. za Slogu. Igrač utakmice Nenad Nedeljković (Sloga).

Gradina: Stanojević 6,5, Džamić 7, Pešterac 6,5, Vasić 6,5, Glavčić 6,5 Jovanović 7, Vasović 6,5 (od Pavlović), Z.Milićević 6,5, Lukić 6,5 (od 67 Milić), A.Milićević 6, Pecić 7 (od 80 Maksimović).
Sloga (L): Savić 7, D.Vasiljević 7, S.Nedeljković 6,5, Milošević 7, Milojević 7, N.Nedeljković 7,5, Mladenović 7, Ma.Kovačević 7, A.Vasiljević 6,5 (od 46 Petrović 7), Mš.Kovačević 6,5 (od 46 Stojanović 7), Velisavljević 7.

Gradina 2 : 3 Sloga (L)
Dedina 2 : 1 Gornji Stepoš
13. April 3 : 1 Mačkovac
Sloga (D) 1 : 4 Temnić 1924
Jastrebac 3 : 2 Sloga (Ć)
Polet 57 5 : 1 Parunovac