Poraz fudbalera Sloge iz Lozne u Dedini

U okviru 13. kola prve Rasinske okružne lige domaći klub Dedina je iskoristila vrlo lošu igru fudbalera iz Lozne i pobedila rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu fudbaleri Sloge su pokušavali da kroz pas igru dodju do gola protivnika što je bilo gotovo nemoguće po vrlo lošem terenu u Dedini. Domaćin naviknut na takav teren je preskakao sredinu terena i dugim loptama tražio rešenje u napadu. Vezni red Sloge nije imao pravih rešenja jer je trojka u napadu bila statična, i lošim kretanjem su omogućavali domaćinu da se lako odbrani. U jeku napada Sloge u 18.minutu je usledila kontra domaćina kojom prilikom lopta dolazi do usamljenog Savića koji ulazi u kazneni prostor i neometan šalje loptu u suprotni ugao nemoćnog prezimenjaka iz redova Sloge. Kada je u pitanju igra fudbalera Sloge jedino vredno pomena u prvom poluvremenu je pokušaj Marka Kovačevića u 34. minutu, koji izvanredan prodor po levoj strani završava udarcem pored gola. Imao je domaćin još jednu dobru priliku u prvom poluvremenu kada je loš teren pomogao da Nikolić neometan sa 6-7 metara loptu pošalje nebu pod oblake.

Samo što je počelo drugo poluvreme najbolju šansu za izjednačenje propušta najmladji Aleksandar Vasiljević. Naime u 46. minutu primio je loptu na oko 17 metara od gola i raspalio po njoj. I onda kada su svi videli loptu u golu savladanog Jankovića isprečila se stativa i šansa je otišla u nepovrat. Gosti su cello drugo poluvreme stihijski napadali bez prave šanse, a domaćin je pokušavao iz kontranapada da poveća vodjstvo. U ovom period igre Lozanci su dobro prošli jer su u tri navrata domaćini propustili stopostotne šanse za postizanje pogodaka.

Kada se sve sabere i oduzme pobedu je odneo manje lošiji tim. Fudbaleri Sloge posle sjajne igre u prošlom kolu danas se nisu mogli prepoznati. Popravni je u nedelju kada na stadion kraj Morave dolazi Trudbenik iz Stalaća.

Dedina 1 : 0 Sloga (L)
13. April 3 : 1 Gornji Stepoš
Sloga (D) 0 : 3 Čitluk
Jastrebac 2 : 0 Mačkovac
Polet 57 0 : 1 Temnić 1924
Bošnjane 0 : 5 Sloga (Ć)
Rubin 3 : 2 Parunovac
FUD 4 : 1 Trudbenik