Goleada u "Zemunelu" pripala "optičarima"

Sudar dva razvojna tima započeo je po magli koja je ovog jutra prekrila "Zemunelo". Da li zbog nje ili nečeg drugog, tek gosti se nisu najbolje snašli na početku. Igrao se 2. minut kada je Petrović ostao sam na 13-14 metara udaljen od gola Ušća, međutim njegov šut je završio na zaštitnoj ogradi iznad gola.

Kako je utakmica odmicala vidljivost je bila sve bolja, rastrčali su se po terenu i momci iz gostujuće ekipe. Ušće iz prvog ozbiljnijeg napada dolazi u vođstvo u 11. minutu. Panović je šutirao sa desetak metara, golman domaćih kratko odbio loptu, natrčao je Nović i nesebično uposlio Đapu koji je bio sam na 3 metra i rutinski loptu poslao preko crte.

Domaći su potom tempom slamali goste, a do izjednačenja su stigli u 31. minutu. Petrović je idealnim pasom ostavio usamljenog Kneževića, a ovaj loptu poslao ispod nemoćnog Blagojevića za 1:1. "Optičari" su nastavili sa napadima, a Filip Čermelj je u 36. minutu lepo uposlio Arambašića, čiji šut sa 7-8 metara brani Blagojević. Isti dvojac je uspešniji minut kasnije, Čermelj je asistent, a Arambašić strelac za rezultatski preokret. Gosti su totalno pali, u 44. minutu posle kornera koji je izveo Bojat veteran Bojan Ostojić je loptu glavom smestio pod prečku za 3:1.

Domaći u nastavak ulaze opušteno što ih košta primljenog gola u 55. minutu. Aćimović je uputio prizeman centaršut, na prvoj stativi se našao Atanasković i loptu vešto ćušnuo u gol. Ovaj pogodak je poput blagog šoka delovao na domaće igrače koji trpe veliki pritisak, Novobeograđani pokazuju veliku želju za izjednačenjem.

A onda šok za goste, Knežević je šutirao po zemlji sa oko 12 metara, ne toliko snažno, ali lopta prolazi Blagojeviću kroz ruke i noge i domaći u 80. minutu ponovo odlaze na dva gola prednosti. Mogli su je uvećati nakon neka 3 minuta, ali Arambašić nije bio najprisebniji, sa 13-14 metara, iako neometan, loptu je poslao iznad gola.

Konačan rezultat je ostao 4:2, Teleoptik se ovom pobedom popeo u gornji deo tabele, a narednog vikenda gostuje u Bariču, dok Ušće dočekuje Dobanovčane.

TELEOPTIK - UŠĆE NOVI BEOGRAD 4:2 (3:1)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Hajduk-Veljković Miloš i Poznanović Dimitrije. STRELCI: Knežević 31. i 80, Arambašić 37. i B.Ostojić 44.min (Teleoptik), Đapa 11. i Atanasković 55.min (Ušće NB). ŽUTI KARTONI: Stanković, F.Čermelj i Purić (Teleoptik), Panović, Goranović, Atanasković i Rašković (Ušće NB).

TELEOPTIK: Gočmanac, Stašević, Bojat, Stanković (M.Čermelj), Purić, Knežević, F.Čermelj, Arambašić, Petrović (Stojanović), Đurić (S.Ostojić), B.Ostojić.

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Zakoč, Atanasković, Vesić, Rašković (Hiti), Janićijević, Milićević (Mrdak), Aćimović (Spasojević), Nović (Goranović), Đapa, Panović.

Budućnost 5 : 1 Studentski grad
BSK Borča 0 : 1 Jedinstvo
OFK Beograd 0 : 0 Zemun
BASK TEK 2 : 0 Radnički (O)
Sinđelić 4 : 1 Torlak
Borac 1 : 6 Brodarac