Brodarac pobedio lidera

Vodeći tim Srpske lige stigao je u goste talentovanoj ekipi Brodarca, koji je od samog starta preuzeo inicijativu. Adžić je u 12. minutu šutirao snažno sa 13-14 metara, golman gostiju je lepom paradom zaustavio loptu. Gosti su uzvratili minut kasnije, Vuković se našao u dobroj prilici za postizanje pogotka, ali je baš traljavo šutirao, pravo u naručje Lijeskića.

Igrao se 25. minut kada je u svom šesnaestercu Maksimović oborio Jankovića, posle kratkog dvoumljenja sudija je pokazao na penal za domaće. Siguran sa bele tačke bio je Daničić, za vođstvo Brodarca.

Nakon primljenog gola Zvezdara igra otvorenije, ali domaći umalo preko Tejića u 41. minutu da dupliraju prednost, lopta je zakačila nekoga iz odbrane gostiju i završila u korneru. Posle udarca iz ugla sam kao duh se našao Miljković na 5 metara od gola Zvezdare, ali je trapavo odreagovao i upropastio idealnu šansu.

Poslednju priliku u prvom poluvremenu prave gosti u prvom minutu nadoknade. Đorđević je pokušao lob udarcem sa 12 metara da savlada Lijeskića, ali je uz gomana prebacio i gol, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćih.

Zvezdara je izašla u drugom poluvremenu rešena da točak vodenice okrene na svoju stranu, lopta je konstantno u njihovom posedu. Janković je u 59. minutu oprobao budnost Lijeskića šutem sa 20 metara, golman domaćih se nije dao iznenaditi.

Znalački se brane domaći, a u 78. minutu prave ubitačnu kontru, Vukosavljević je izbacio Jovićevića koji izlazi sam pred Prodanovića, ovaj mu nogom brani zicer. Mogao je u 88. minutu Tejić da reši utakmicu, alo na pas Adžića sa 5 metara pogađa stativu gostiju.

Kazna za promašaje domaće je mogla stići minut kasnije, oboren je u šesnaestercu Brodarca Beriša, još jednom je sudija upro prstim na belu tačku, ovaj put za Zvezdaru. Lopti je nonšalantno prišao kapiten gostiju Đorđević, slabo šutirao te mu je Lijeskić odbranio.

Utakmicu je zatvorio Vukosavljević u trećem minutu nadoknade vremena, posle greške odbrane gostiju postavio je konačnih 2:0 za Brodarac. Brodarac narednog vikenda gostuje Teleoptiku, dok Zvezdara igra derbi protiv prvog pratica iz Kumodraža, ekipe Torlaka.

BRODARAC - ZVEZDARA 2:0 (1:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Božović Goran i Rajković Miloš. STRELCI: Daničić 26. (k.u.) i Vukosavljević 90+3.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Daničić, Tejić, Vukosavljević i Mulić (Brodarac), Maksimović, Milićević i Sarić (Zvezdara).

BRODARAC: Lijeskić, Adžić, Miljković, Ilić, Bojović (Jovićević), Daničić (Mulić), Vukosavljević, Zečević (Pepić), Tejić (Manić), Mijailović (Petković), Paić.

ZVEZDARA: Prodanović, Maksimović (Grbović), Rak, Sarić, Milićević, Janković, Vukićević, Vuković (Čobeljić), Lekić (Beriša), Đorđević, Todorović.

Ušće Novi Beograd 0 : 2 Budućnost
Prva iskra 1 : 1 Teleoptik
Brodarac 2 : 0 Zvezdara
Torlak 2 : 1 Borac
Radnički (O) 0 : 0 Sinđelić
Zemun 0 : 0 BASK TEK