Bečejci vodili sa 3:1, a na kraju pretrpeli ubedljiv poraz

Šut trostrukog strelca Pešića ka golu Bečejaca - foto: V. Jankov

Iako su vodili sa 1:0 i 3:1, Bečejci su na kraju morali da se pomire sa ubedljim porazom od Beogradskog FON-a. Tako su momci sa Tise na najgori mogući način započeli mini ciklus sa eks ili aktuelnim šampionima, jer ih u sredu očekuje gostovanje u Loznici, a subotu u Kraujevcu.

Fajterski početak utakmice. Bečejci su preko Jovanovića poveli već u trećem minutu, Pešić je ušao u igru i minut kasnije poravnao na 1:1, a Golub, posle asistencije Živića, sa gol linije u petom minutu doveo domaćina u novo vođstvo. Isti igrač je na dodavanje Krasnića u 12. minutu povećao rezultat na 3:1, a onda stiže koban 14. minut za Bečejce. Prvo Šljukić postiže gol, a onda asistira Ljujiću za anuliranje prednosti domaćina. Beograđani su pojačali ritam, a Bečejci nesmotreno nagomilali šest prekršaja i Pešić iz kaznenog udarca sa 10 metara preokrenuo vodu na njihovu vodenicu, a pred odlazak na odmor Petrašević je prednost udvostručio.

Kako je krenuo nastavak, domaći su u želji da što pre anuliraju vođstvo gostiju grešili i bivali kažnjavani. Praktično su Beograđani napravili seriju od 6:0 i, mada je golman Stevan Ljubić zaustavio, čak, 16 udaraca ka njegovom golu, vođstvo Beograđana se uvećavalo, pogotovo kada je trener Igor Šošo pokušao igrom bez golmana sa igračem više u napadu da stigne rezultat, ali je postignut suprotan efekat, što potvrđuje konačnih 5:11.

Bečej 2003 – Beogradski FON   5:11  (3:5)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Petar Radojčić (Inđija) 8 i Bojan Graovac (Ruma) 7. Strelci: 1:0 Jovanović u 3, 1:1 Pešić u 4. 2:1 Golub u 5, 3:1 Golub u 12, 3:2 Šljukić u 14, 3:3 Ljujić u 14, 3:4 Pešić u 18 (10 m), 3:5  Petrašević u 19, 3:6 Petrašević u 21, 3:7 Pešić u 24, 4:7 Krasnić u 28, 4:8 Šljukić u 33, 5:8 Novaković u 33, 5:9 Petrašević u 37, 5:10 Petrašević u 38, 5:11 Šljukić u 39. minutu. Žuti kartoni: Živić (Bečej 2003), Ljujić (Beogradki FON). Crveni karton: Ivan Mandić (trener golmana Bečeja) u 16. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8 (6+2), Beogradski FON 9 (4+5). Igrač utakmice: Lazar Petraščević (Beogradski FON).

Bečej 2003: LJUBIĆ (16 odbrana) 7, JOVANOVIĆ 6, NOVABOVIĆ 6, KRASNIĆ 6, BODONJI 6, Jorgić -, Živić 6, Stanojević 6, Mandić 6, Golub 6,5.

Beogradski FON: JOSIMOVIĆ 7, PETRAŠEVIĆ 8,5, LAZIĆ 7, PAVLOVIĆ 7, RATKOVIĆ 7, Tomić -, Milutinović 6, Marjanović 6, Ljujić 7,5, Arsić 6, Šljukić 8, Pešić 8, Milošević 6, Simčević 6.

Bečej 2003 5 : 11 Beogradski FON
Vranje 5 : 1 Palež
Futsal Nova Pazova 1 : 5 Novi Pazar
Novi Sad 2 : 0 Ivanjica
Loznica Grad 2018 3 : 2 Ekonomac