FSU Kraljevica na tronu do proleća

Na zatvaranju jesenjeg dela prvenstva u Zaječarskoj okružnoj ligi derbi meč između prvoplasirane FSU Kraljevice i drugoplasiranog Trebiča odigran je danas na pomoćnom terenu br. 1 na Kraljevici. Oko stotinak gledalaca došlo je isprati utakmicu i sazna koja će od dve najbolje ekipe u ligi prezimeti na liderskoj poziciji. Zaječarci su pred današnji meč imali samo jedan bod prednosti u odnosu na goste iz Sokobanje jer su u prošlom kolu nakon poraza u Osniću (3:0) prekinuli fenomenaln niz od 11 pobeda zaredom.

U 18. munutu prvu ozbiljniju šansu stvorili su domaći igrači. Milan Gligorijević je ukrao loptu odbrani Trebiča i dodao do Stefana Radovića čiji udarac završava preko gola golmana gostiju Nikole Jovanovića. Igrao se 25. minut kada je Ivan Kostić pobegao odbrani FSU Kraljevice ali ga je u šesnaestercu oborio Dušan Brkić. Glavni sudija Aleksandar Minić iz Knjaževca ni jednog trenutka se nije dvoumio da pokaže na jedanaesterac. Siguran sa bele tačke bio je Nemanja Đorđević za vođstvo gostiju (0:1).

Samo dva minuta posle gola gostiju Marko Jelenković je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara ali je lopta završila za dlaku preko prečke. Pred kraj prvog dela glavni sudija meča Aleksandar Minić je poništio gol Ivana Kostića na signalizaciju svog pomoćnika Aleksandra Milosavljevića. Da li se radilo o ofsajdu ili prethodno načinjenom prekršaju ostalo je nejasno.

Početkom drugog poluvremena inicijativu preuzimaju domaći igrači i već u 50. minutu nakon odlično izvedenog kornera Stefana Radovića udarac Kevina Shaffera završava pored same stative. U 65. minutu šut Dušana Brkića u same rašlje golman gostiju brani. Od 70. minuta zaječarci su kompletno težište igre prebacili na polovini gostiju iz Sokobanje. Ređaju šansu za šansom ali nikako da dođu do izjednačenja. Kada su svi mislili da će Trebič odneti sva tri boda sa gostovanja u Zaječaru iz jedne gužve u šesnaestercu jedan igrač gostiju igra rukom što nije promaklo glavnom sudiji Aleksandru Miniću tako da je sa puno samopouzdanja pokazao na belu tačku. Siguran je bio najbolji strelac FSU Kraljevice Nikola Aleksić koji upisuje svoj 17. pogodak za izjednačenje i veliku radost zaječaraca.

Sledi pauza do sredine marta kada se očekuje početak prolećnog dela prvenstva i još veća borba za bodove. Trebič ima jedan bod manje ali mnogo bolji raspored tako da FSU Kraljevica ako želi u viši rang nema pravo na kiks.

FSU KRALJEVICA – TREBIČ 1:1 (0:1)

ZAJEČAR: Pomoćni teren br.1 na Kraljevici. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Aleksandar Minić (Knjaževac), pomoćnici: Aleksandar Milosavljević (Knjaževac) i Marko Mihajlović (Zaječar). Strelci: Nemanja Đorđević u 25. minutu (Trebič) i Nikola Aleksić u 90. minutu (FSU Kraljevica). Žuti kartoni: Nemanja Đorđević, Ivan Kostić, Nikola Jovanović, Miloš Đurđević, Ivica Petković (trebič), Dušan Brkić, Kevin Shaffer i Marko Jelenković (FSU Kraljevica)

FSU KRALJEVICA: Miladinović (Stanojković), Radović, Dinić, Aleksić, M. Gligorijević, M. Žikić (Denić), Brkić, Tomić (R. Žikić), A. Gligorijević, Jelenković, Shaffer
TREBIČ: Jovanović, Petković, Filipović, Maksimović, Kostić (Urošević), Milić, Vujadinović, D. Đorđević, N. Đorđević (Radivojević), Mijailović (Đurđević), M. Đorđević

Midžor 5 : 1 Osnić
Hajduk : Šljivar
Omladinac 5 : 1 Rudar
Malinik 3 : 1 Rudar Vrška Čuka
OFK 019 7 : 0 Sloga
Graničar 7 : 2 Kosovo