Radnički osvojio bodove za overu jesenje šampionske titule!

Radnički je jesenji prvak. Titulu je overio u Knjaževcu i tako ostvario rezultat od 12 pobeda u prvenstvu u kojem je iz meča u meč dokazivao svoje vrednosti. Na razloge tri neuspešne igre više se nećemo vraćati. Tim bez pet povredjenih ili kažnjenih igrača, sa inače smanjenim rosterom nije mogao više.

U Knjaževcu je uvek bilo zanimljivo, ali i neizvesno. Iako je Knjaževac grad sa dosta Pioroćanaca, iako je Radnički u ovom gradu izuzetno poštovan tim, dole na terenu uvek je bilo borbeno do poslednjeg trenutka. Jeste za domaćina neigranje neumoljivog golgetera popularnog i dalje, Popaja, žilavi domaćin nije lako prodao kožu!

Ovo je utisak mog druga iz mladosti, Piroćanca Stevice Josifovića, koji je izveštavao sa ove utakmice. Sve što budemo objavili je od reči do reči njegovo.

Radnički je u prvih pet minuta krenuo ofanzivnije, ali su prvu priliku imali domaćini. Baćo Nikoilić izašao je sam pred gol Radničkog, Stefan Ilić je sačuvao gol. U 10. minutu prvi korner za goste, gužva pred golom, Boža Mančić pravi faul u napadu. Ističe se Neca Mančić brzim prodorima. U 17. minutu prodor Filipa Stojanova po desnoj strani, povratna lopta po zemlji, Darko Stojanović je sa 7 metara pogodio mrežu

Samo dva minuta kasnije ponovo gol šansa za "bele" Nakić, golman domaćih bio je brži od Đurovića. U 30. minitu ponovo je Stojanov odlično prošao po desnoj strani, ubacio na desetak metra loptu Neci Mančiću koji je snažno šutirao, golman Timočanina bio je nemoćan.

U 32. minutu "bomba" Alekse Petrovića, sa 30 metara, lopta tik iznad prečke. U 39. minutu šansa domaćih. Posle kornera Ivica Jovanović šutirao je glavom, ali kraj gola. Desetak minuta kasnije još jedan uspešan prodor Nemanje Mančića, ali je golman domaćih dobro reagovao.

Utisak posle prvog poluvremena, Radnički bolji, kako i priliči lideru. Gosti su "pokrivali" svaki deo terena i nisu dozvolili domaćinu da se razmahne. Kontrolisali su igru i stvorili veliki broj prilika.

Kiša je počela da pada od prvog trenutka nastavka. Bilo je sve teže za igru. Vlažno, klizavo, uz sve to i veoma hladno. U 46. minutu prilika za goste, tražili su penal, sudija je samo raširio ruke i pokazao da se igra nastavi. Ništa novo!

U 54. minutu Đurović izašao sam ispred golmana Nakića, loše je zahvatio loptu i Nakić je odbranio. Desetak minuta kasnije rezervista Živić šutirao glavom pored gola. Domaći su se oslobodili pritiska i krenuli u napade. U 68. minutu Ivica Jovanović iskosa sa pet metara šutira pored gola. Domaći i dalje imaju inicijativu. Kao da im ovakvi vremenski uslovi, ali i nešto mirnija igra Radničkog odgovara. Poslednji petnaestak minuta ponovo napadi Radničkog. U 84. minutu dve prilike za Đurovića ostaju neiskorišćene. U 90. minutu Denis Ristov, majstor za slobodne udarce, odlično je centrifrao, ali prilika nije iskorišćena.

Radnički je, da ponovimo, ostavio snažan utisak. Fudbaleri Gorana Lazarevića pružili su maksimum, i u veoma fer i korektnoj igri, u teškim uslovima "overili" dobre igre ove jeseni i prvi završavaju polusezonu.

Srpska liga Istok: Timočanin  - Radnički 0:2 ( 0:2)

Stadion: Gradski stadion Knjaževac. Strelci: 0:1 Darko Stojanović 17. minutu i 0:2 Nemanja Mančić 30. minutu. Igrač utakmice: Nemanja Mančić (Radnički Pirot). Sudije: Petar Živić (Kruševac) Milan Milenković (Niš), Vladimir Nikodijević (Ćuprija), Miloš Grujičić. Delegat: Ljubiša Stančulović. Kontrolor: Ivan Radosavljević.

Timočanin: Nakić, Randjelović, Zdravković, Cujić, Radosavljević, Videnović, Ristić, B.Nikolić, Baltić, U.Nikolić, I.Jovanović. Rezerve: Dišić, Mišić, Stojanović, Stojadinović, Božić, Kostić, Živić.

Radnički: Ilić, Stojanov, Dojkić, N. Petrović, B. Mančić, Adžibaba, A. Petrović, Petrov, Đurović, Stojanović , N. Mančić ( Ristov ). Rezerve: Marković, Ristov, Ignić, Antić, Stamenković, Tošić, Janković.

Timočanin 0 : 2 Radnički (P)
Meševo 3 : 1 Pčinja
OFK Brzi Brod 2 : 1 Car Konstantin
SFS Borac 0 : 0 Dunav
GFK Dubočica 3 : 2 Jedinstvo (P)
Timok 1919 2 : 1 Vlasina