Na zatvaranju polusezone OFK Kopaonik pobedom u Dublju izbio na treće mesto

Detalj sa meča - foto: D.Ivanović

U poslednjem kolu Druge rasinske okružne lige po kišovitom i hladnom vremenu, na igralištu u Dublju domaći Kamenorezac 76 poražen je od solidne ekipe OFK Kopaonik 1931 iz Brusa rezultatom 0:4 poluvreme 0:3 za goste. Nakon ovog trijumfa fudbaleri OFK Kopaonika 1931 su se probili na treće mesto na tabeli sa 32 osvojena boda.

Tokom celog susreta igra je bila otvorena, domaći opet nisu bili kompletni i doživeli su i drugi poraz i to kući. Gosti su iskoristili nesmotrenost domaće odbrane i uspešno završavali svoje akcije par minuta pre kraja utakmice pogodili su i prečku gola domaćih.

Već u 2. minutu gosti su poveli mladi Uroš Knežević je centrirao, a Dušan Kovačević sa samo dva metra jakim udarcem šalje loptu iza leđa golmana Petrovića. Ponovo je mladi Knežević bio asistent u 8. minutu ovoga puta Daniloviću koji vara svoje čuvare i postiže gol za 0:2. Do kraja prvog poluvremena gosti postižu još jedan gol a strelac je Predrag Vukojević u 20. minutu.

U drugom poluvremenu bruski "vukovi" su mirno priveli utakmicu kraju, uz još jedan gol mladog Stefana Đokića u 72. minutu koji je ušao u igru polovinom prvog poluvremena.

Dubljani su delovali raštimovano borili su se ali nisu imali realizatora u napadu, doduše promašili su tri zrele prilike za pogodak. Ukoliko žele da budu dobro plasirani na tabeli moraju u pauzi prvenstva da se pojačaju kvalitetnijim igračima i da kompletni nastupaju kao domaćini i na strani.

Posle ovog poslednjeg odigranog kola Kamenorezac 76 se nalazi na 10. mestu tabele sa 19 bodova, ali imaju utakmicu manje iz odloženog susreta sa ekipom Mladost 1977 koja će se odigrati u Dublju naredne subote. OFK Kopaonik je trenutno treći na tabeli sa 32 boda a po današnjoj prikazanoj igri važi za ozbiljnog kandidata za čelo tabele.

Utakmicu je vodio glavni sudija Vojin Janić sa pomoćnicima Petrom Milićevićem i Markom Milićem. Dužnost delegata profesionalno je obavio Slobodan Obradović.

Kamenorezac-OFK Kopaonik1931 0:4 (0:3)

Dublje - Igralište Kamenorezca. Gledalaca: 100. Sudija: Vojin Janić (Kruševac) 7. Strelci: Kovačević 2, Danilović 8, Vukojević 20, S.Đokić u 72. minutu. Žuti kartoni: Burgić (OFK Kopaonik1931). Igrač utakmice: Vukojević.

Kamenorezac: Petrović 6, Janković 6,5 (Jakovljević 6), Župac 6,5, Milićević 6,5, Stanojević 6,5, Panić 6,5, Andrijašević 6,5 (Vidaković-), Đukić 6,5 (Petrašinović-), Simić 6,5, Bežanović 6,5, Erić6,5.

OFK Kopaonik 1931: Nikolić 7, Bučić 7, U.Knežević 7,5 (S.Đokić 7), Mitrović 7, Danilović 7,5, N.Knežević 7, Vukojević 8, Burgić 7, N.Đokić 7, Živanović 7, Kovačević 7,5.

Autori: Dragan IvanovićŽarko Arsić

Mladost (DK) 1 : 1 Beli Orlovi
Vinogradar 3 : 2 Garevina
Stari Trstenik 1 : 1 Mladost (T)
Poljoprivrednik 2 : 3 Omladinac
Kamenorezac 76 0 : 4 OFK Kopaonik 1931