Radnički sve efikasniji, het trik Filipa Đurovića!

Uspela je i druga provera fudbalera jesenjeg prvaka Srpske lige "Istok". Ako smo u prvom poluvremenu konstatovali da je sve dobro osim završnice, u nastavku se i taj segment u igri popravio. Teren sa veštačkom travom očigledno da odgovara ekipama koje igraju pas, tehnički dobru igru.

Domaći su posle ekspresno primljenog gola, brzo izjednačili. Strelac prvog od tri pogotka bio je razigrani Filip Đurović. Bilo još brojnih prilika, ali bez završnice.

U nastavku, dominirala je brža igra po bokovima, gosti su sve manje uspevali da reaguju što je domaći tim iz dobrih akcija uspeo da iskoristi. Goran Lazarević "spušta loptu" posle ubedljive pobede. Ističe da su fudbaleri umorni, da ima grešaka i napadu ali da će sve biti bolje iz utakmice u utakmicu. Pirotski tim u sredu igra sa niškim Sinđelićem.,

Pirot: Radnički - Topličanin 5:2 (1:1)

Radnički: Ilić, Stojanov, Dojkić, N.Petrović (Vojinović), B.Mančić, Adžibaba, Petrov, Colić, N.Mančić (Kostić Milutinović) , Nikolić, Đurović. Igrali su još: Marković, Mitov, Antić, Pavlović, Ivković, Tošić , Redžić, Dimitrijević, Salić.

Sudije: Stefan Denčić, Dušan Đorđević, Luka Kostić. Strelci: 0:1 Igor Kostadinović 2. minut, 1:1 Filip Đurović 5. minut, 2:1 Filip Đurović 6. minut, 3:1 Filip Đurović 53. minut, 3:2 penal Dušan Stanković 67. minut, 4:2  Adzibaba 76. minut i 5:2 autogol 90. minut.

Radnički (P) 6 : 2 Timočanin
Pčinja 4 : 3 Meševo
Car Konstantin 1 : 5 OFK Brzi Brod
Dunav 4 : 1 SFS Borac
Jedinstvo (P) 2 : 1 GFK Dubočica
Vlasina 3 : 0 Timok 1919
Radnički (S) 0 : 2 Budućnost (P)
GFK Jagodina 2 : 1 OFK Topličanin