Partizan slavio u Subotici

Detalj sa meča - foto: superliga.rs

Spartak nije uspeo ponovo da iznenadi Partizan kao u prvom delu sezone kada su subotičani slavili u Beogradu sa 1:0. Crno-beli su sa dva gola Gomesa odneli bodove iz Subotice.

Prvu priliku na utakmici imao je Partizan u 4. minutu, centrirao je Natho a  loptu u šesnaestercu nije uspeo da zahvati Gomes. Uzvratili su subotičani par minuta kasnije,  Srećković se probio po levoj strani ubacio loptu pred gol gde je odlično odreagovao Vujačić i otklonio opasnost. Deset minuta kasnije Filipović je oborio Marinkovića u kaznenom prostoru, ali sudija Živković je odlučio da se utakmica nastavi. Partizan je najbolju priliku imao u 30. minutu kada se istakao golman Dubljanić odbranivši odličan šut Filipoviću. Usledili su dobri pokušaji Nathoa i Belića, međutim ponovo je golman Spartaka bio veoma siguran. Spartak je najbolju priliku imao u 34. minutu, centrirao je Bijelović, glavom je loptu zahvatio Shimura koji pogađa jednog igrača Partizana.  Gosti su do prednosti došli u 41. minutu Menig je asistirao Gomesu koji dovodi svoj tim u vodstvo, 0:1.

Spartak je odlično odgovorio početkom drugog poluvremena, Bijelovića je prevario odbranu Partizana, proigrao Shimuru, koji loptu odlaže do Stanića a ovaj šutira iz prve za rezultatsko poravnanje u 54. minutu. Trinaest minuta kasnije Partizan je ponovo došao do vodstva. Jović je uputio odličan udarac ka golu, golman Dubljanić loptu odbija natrčaava Gomeš te postiže svoj 13 gol u sezoni čime je trenutno najbolji strelac Super lige. Do kraja utakmice Spartak nije uspeo da ugrozi protivnički gol te su bodovi otišli u Beograd.

Spartak Ždrepčeva krv – Partizan 1:2 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko . Sudija: Živković Aleksandar. Strelci: 0:1 Gomes (41.), 1:1 Stanić (54.), 1:2 Gomes (67.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Tanasin (84. Bonsu), Ostojić (52. Bogićević), Marinković, Vitorović, Addo, Shimura, Stanić (84. Đurasović), Bijelović (84. Dunđerski), Srećković (72. Todoroski), Hrstić.

Partizan: Popović, Filipović, Marković, Vujačić, Urošević, Traore (62. Andrade, 84. Ilić), Belić (77. Fejsa), Diabete, Natho (77. Baždar), Menig (63. Jović), Gomes.

Radnički (N) 0 : 0 Radnik
Mladost (L) 1 : 1 Vojvodina
Kolubara 1 : 0 Voždovac
Crvena zvezda 3 : 0 Čukarički
Radnički 1923 0 : 0 Javor Matis
Spartak ŽK 1 : 2 Partizan