IMT nije gazda u blokovima, Radnički se isprsio i uzeo bod

Novobeograđani sa istim ambicijama, ali različitim ciljevima ulaze u današnji dvoboj. IMT želi nova tri boda za ostvarenje superligaškog sna, dok se želje Radničkog odnose na opstanak u drugom rangu takmičenja.

Sam početak nagovestio je veliku borbu, igrači obe ekipe igraju dosta angažovano. Tempo je visok, igra se uglavnom između dva šesnaesterca, odbrane su na visini zadatka i ne dozvoljavaju protivničkim napadačima da uđu u šanse.

Prvu kakvu takvu priliku imao je Miloš Luković u 25. minutu kada je uputio prizeman udarac sa petnaestak metara, lopta je završila na desnoj stativi gola "majstora". Stariji brat, Luka Luković, sledeći je koji je ugrozio Čubrakovića, međutim njegov šut sa 18 metara u 39. minutu otišao je zamalo iznad gola.

IMT pojačava ritam, Radočaj je u 41. minutu izašao sam pred golmana gostiju koji je bacivši mu se u noge sačuvao svoju mrežu. To mu pak nije uspelo u 43. minutu kada je Miloš Luković najpre sa 13-14 metara pogodio stativu, a zatim odbijenu loptu smestio u praznu mrežu.

U 6. minutu nastavka poigravanje golmana Čubrakovića na ivici kaznenog prostora umalo nije goste koštalo gola. Loptu mu je ukrao Luka Luković, odigrao povratnu do Kodžića koji je loše odreagovao i sa 7-8 metara pogodio samo spoljni deo mreže. Prvu pravu priliku za gol gosti su realizovali u 58. minutu. Nuredini je izveo udarac iz ugla Sekulić bio najviši u skoku i loptu smestio iza leđa Kojića za 1:1.

IMT je potom sve karte bacio na napad, mlađani Luković u 74. minutu cilja ugao sa 12 metara, divnom paradom Čubraković je odbranio i odbio loptu na noge Vidića koji je sa 7-8 metara šalje visoko iznad gola. Potom je Vidić i u 78. minutu nedovoljno skoncentrisan nakon idealnog centaršuta Radočaja, sa desetak metara je ponovo poslao loptu preko prečke.

Igrao se 85. minut kada je Stevanović iz skraćenog kornera u srcu šesnaesterca pronašao Savića, ali je ovaj odreagovao u bekovskom stilu i loptu glavom poslao iznad gola gostiju. Ofanziva "traktorista" nije materijalizovana do kraja susreta, njegovi strelci su prikazali nizak stepen realizacije, pa je ostao nerešen rezultat. Bodom mogu biti zadovoljniji gosti, jer će im puno značiti u borbi za opstanak. U nedelju se igra 22. kolo, "traktoristi" gostuju na "Toyo tires areni" u Inđiji, dok Radnički dočekuje zahuktali "pančevački voz".

IMT - RADNIČKI (NB) 1:1 (1:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Cvetković Ivan i Hrutka Marko. STRELCI: M.Luković 43.min (IMT), Sekulić 58.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Lukić i Blažić (IMT),  Marjanović, Ilić, Veličković i Čubraković (Radnički NB).

IMT: Kojić, Savić, Vukić (Stefanović), Glišić (Čarls), M.Luković, Džinović, Kodžić (Vidić), Lukić, Radočaj, Kijevčanin (Stevanović), L.Luković (Blažić).

RADNIČKI (NB): Čubraković, Ilić, Matejević, Ahmetović, Pešić, Marjanović (Veličković), Nuredini (Čurčić), M.Lukić (Andrić), Sekulić, Gordić (S.Lukić), Kojić.

Trayal 0 : 0 OFK Vršac
RFK Novi Sad 1921 2 : 0 Jedinstvo (Ub)
Zlatibor 1 : 1 RFK Grafičar
Železničar 6 : 1 GFK Sloboda
IMT 1 : 1 Radnički (NB)
Rad 2 : 3 Inđija Toyo Tires