Romantika pod Carevom ćuprijom

Derbi kola otvorio je pogodak Kaluđerovića u 6. minutu. Posle centaršuta Kasalice iskusni centarfor je loptu prihvatio na 8 metara od gola i iz okreta je neodbranjivo smestio iza leđa Kneževića. Bolji uvod u utakmicu se nije mogao poželeti. Kasalica je ponovo asistent u 20. minutu, ovaj put je egzekutor Lola Smiljanić, bocnuvši loptu preko nemoćnog golmana domaćih sa par metara udaljenosti.

Pobednik je odlučen već u ranoj fazi meča, igra do kraja poluvremena je za zaborav. Vredna beleške je jedino šansa domaćih u 43. minutu kada je nakon prodora i ubačene lopte na peterac od strane Radlovačkog, za delić sekunde zakasnio Gavrilović. Na odmor se otišlo vođstvom "romantičara" 2:0.

Igra u nastavku slična onoj iz drugog dela prvog poluvremena. Lopta se uglavnom kretala između dva šesnaesterca, igrači bi razmenili međusobno po par pasova i potom je dolazilo do grešaka u predaji lopte. Apatija i nezainteresovanost aktera je prekinuta u 68. minutu kada je posle centaršuta Andića spoljni deo stative gola gostiju sa par metara udaljenosti pogodio rezervista Bibić. Bibić je pripretio i u 74. minutu, njegov šut sa 17 metara završio je pokraj desne stative.

Igra je potom malo živnula, Stojančić je u 76. minutu na drugoj strani dobro zagrejao dlanove golmana domaćih Kneževića. Domaći su uneli rezultatsku neizvesnost u 82. minutu kada se Šalipur iznenada odlučio na udarac sa oko 25 metara, lopta je završila u donjem levom uglu gola Ofka. To je bilo sve od njih danas, pa su gosti na Karaburmu odneli tri vredna boda za nastavak borbe sa Zemunom za ulazak u Prvu ligu.

Narednog vikenda "sokolovi" gostuju u Dobanovcima, dok "romantičari" na Karaburmi dočekuju Sinđelić.

BASK TEK - OFK BEOGRAD 1:2 (0:2)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Vićentijević Dušan. POM.SUDIJE: Galić Branko i Majstorović Marko. STRELCI: Šalipur 82.min (BASK TEK),  Kaluđerović 6. i Smiljanić 20.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTON: Šalipur (BASK TEK).

BASK TEK: Knežević, Bjelanović (Stupar), Karišik, Jovanović (Radovanović), Andić, Gavrilović (Stojanović), Pavlović (Bibić), Šalipur, Đokić, Radlovački (Novitović), Lukić.

OFK BEOGRAD: Stanković, Mimović, Marinković, Gojković, Plavšić (Mićić), Smiljanić, Stojanović (Stojančić), Kaluđerović (Kudrić), Kasalica (Čermelj), Bajić (Todorović), Đermanović.

Brodarac 1 : 0 Budućnost
Prva iskra 0 : 1 Torlak
Ušće Novi Beograd 2 : 0 Radnički (O)
Teleoptik 0 : 1 Zemun
Zvezdara 0 : 3 Jedinstvo
Borac 0 : 4 Studentski grad