Poraz koji će se pamtiti, Radnički primio pet golova u Meševu

Da li je za 15 minuta, u selu udaljenom 14 km od Kruševca, izgubljeno i prosipano sve što je urađeno i uloženo, pokazaće vreme. Poznata konfuzija u redovima Radničkog, kada ne krene dobro, pomogla je domaćinu da postavi negativan rekord  kakav  u istoriji Radničkog nije zabeležen.

U 3, 5. i 15. minutu jesenji prvak i kandidat za Prvu ligu, u paničnoj igri primio je tri gola. To se ne pamti. Taj šok ostavio je trag, toliko, da je sve kasnije bilo nervozno, traljavo, neorganizovano. Ako kandidat za prvaka, bez obzira na inače loš teren, plus padala kiša i u Meševu, ne poveže tri lopte u napadu i ne šutne ka golu, onda sve to mora da znači jedno: Pirotski  fudbaleri su sami sebe doveli u tešku rezultatsku i psihološku krizu koja ih je toliko ščepala da nisu mogli da se  iščupaju.

Nisam bio siguran u nadanje da se nešto može promeniti u drugom poluvremu. Bilo je očekivanih izmena. Ušli su Vojinović i Petrov, Kamenović se preselio na levu stranu umesto mlađanog Antića, što je bilo za očekivati. Vojinović je na svojoj poziciji štopera, a Petrov u sredini.

Gle čuda, nada je zasvetlucala u 48. minutu kada je Petrov uspeo da postigne gol sa vrha šesnaesterca. Ne lezi vraže! Znate ono "uzalud je bila moja nada..."!

Baš tako. Po desnoj strani je "protutnjao" fudbaler u plavom dresu, školski, odigrao povratnu, a dremljivi  gosti nisu zaustavili Petrovića da savlada Ilića. Bilo je to u 50. minutu i 4:1, zamislite za domaćina. Više nego uverljivo!

Na "izdisaju" ovog meča i rekli bi bilo kakvih očekivanja gostiju, Đurović je posle jedne akcije koja je dugo trajala šutirao negde sa petnaestak metara i ako se to može tako zvati "ublažio" poraz (katastrofu). Bili je nekih pokušaja pred golom domaćih, kao i Lazarevićevih dodatnih izmena (N.Mančić, Colić, Tošić) što je više bila očajnička želja da se nešto promeni. Nije naravno.

Posle drugog gola Radničkog verovalo se i u treći, makar, da ne bude bruka do kraja. Međjutim nije! Dok su Lazini jurili gol Ristić je u 80. minutu, nokautirao, Piroćance za sraman rezultat. Ljudi, 5:2, to skoro nije bilo!

Domaćin nije bio sam srećniji što je "filmski" brzo davao golove, već i borbeniji i zbog toga zaslužuje sve čestitke. To što je Radnički uporno pokušavao da igra fudbal, svoju pas igru po blatnjavom i teškom terenu, bila je teška zabluda. Uz to, domaći su znali kada i gde da prave prekršaje i zaustavljaju duge i uporne kombinacije, tehnički boljeg rivala. Što im naravno pravila igre dozvoljavaju.

U Meševu je danas sve išlo na "vodenicu" domaćina. Šok golovi, loši uslovi, taktika domaćih i borba do "poslednjeg daha"! U svemu tome Lazin tim se nije snašao!

Meševo 5 : 2 Radnički (P)
Timočanin 3 : 0 OFK Brzi Brod
Pčinja 0 : 1 SFS Borac
Car Konstantin 0 : 4 GFK Dubočica
Dunav 1 : 0 Timok 1919
Jedinstvo (P) 1 : 3 Budućnost (P)
Vlasina 3 : 1 OFK Topličanin
Radnički (S) 1 : 0 GFK Jagodina