FON posle tri vezana poraza kod kuće uzeo sva tri boda protiv Bečeja

Posle reprezentativne pauze prvenstvo se nastavlja utakmicama 15. kola, a u hali Šumice su se sastali prvi pratioci vodeće Loznice, ekipe Beogradskog FON-a i Bečeja. Poseta veoma slaba, jedva stotinak gledalaca, iako su fonovci jedini predstavnik glavnog grada u najvišem rangu takmičenja posle nestanka sa mape dojučerašnjih prvoligaša Zemuna, Konjarnika i Crvene zvezde.

Ekipe su sporo ušle u meč, kao da je igračima trebalo vremena da postignu radnu temperaturu. Gosti su prvi načeli mrežu protivnika u 7. minutu, strelac je bio Novaković na dodavanje Krasnića. Ritam je potom ubrzan, a Ljujiću u 10. minutu nedostaje malo sreće, iz blizine pogađa stativu gola gostiju. Golub je pak u 13. minutu duplirao prednost Bečeja prelepim golom, poslavši loptu u rašlje sa ivice šesterca.

Domaći se trude da smanje zaostatak, a vispreni Ljujić u 17. minutu, lucidnim potezom, šalje petom loptu iza leđa nemoćnog Vadaskog. Nada domaćih u preokret je kratko trajala, prvi strelac lige Novaković je novim golom na isteku 19. minuta odveo Bečejce ponovo na dva gola razlike. Gosti su u prvom poluvremenu prikazali zreliju igru i na odmor odlaze sa zasluženom prednošću.

Bečej se u nastavku povukao na svoju polovinu terena prepustivši Beograđanima posed, dok na drugoj strani iz brze tranzicije žele da overe pobedu. Taktičko nadmudrivanje imalo je za posledicu da nije bilo prilika za postizanje pogodaka sve do 27. minuta kada je Krasnić uzdrmao stativu gola domaćih topovskim udarcem sa oko 12 metara. Trudili su se domaći da se golom vrate u igru i to im uspeva u 30. minutu, ponovo je strelac bio Pešić. Samo nekoliko desetina sekundi kasnije već je 3:3, posle greške u odbrani gostiju ovaj put se u strelce upisao Petrašević.

Utakmica je potom dobila na tempu, igra se otvoreno i bez kalkulacija na obe strane. Doduše, više prilika propuštaju domaći igrači, odbranama se istakao golman Bečeja Vadaski. Ipak u 38. minutu nije mogao da odbrani šut Petraševića sa 4-5 metara, FON je totalno preokrenuo rezultat. Gosti kreću hazarderski sa 5 igrača u polju što im se sveti i Šljukić posle oduzete lopte sa svoje polovine postiže pogodak i postavlja konačan rezultat 5:3 za FON.
Tako su Beograđani prekinuli niz od tri uzastopna neuspeha pred svojom publikom i ovom pobedom se vratili na drugo mesto na tabeli. Sledećeg vikenda fonovci su ponovo domaćini ovaj put ugostiće Vranje, dok Bečej dočekuje višestrukog šampiona iz Kragujevca ekipu Ekonomca.

BEOGRADSKI FON - BEČEJ 5:3 (1:3)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Radojčić Petar i Mihajlović Srđan. STRELCI: Ljujić 17. i 30, Petrašević 30. i 38. i Šljukić 39.min (FON), Novaković 7. i 19. i Golub 13.min (Bečej). ŽUTI KARTON: Pešić (FON).
BEOGRADSKI FON: Josimović, Petrašević, Lazić, Šljukić, Pešić - rezerve: Makivić, Milutinović, Marjanović, Ljujić, Pajković, Cakić, Borisavljević.
BEČEJ: Vadaski, Rnić, Novaković, Krasnić, Golub - rezerve: Jorgić, Jovanović, Mandić, Spasić, Živić, Stanojević, Bodonji.