Brodarac se revanširao Torlaku za jesenji poraz

Torlak i Brodarac se nalaze pri vrhu tabele, ali bez aspiracija na plasman u viši rang, pa je današnja utakmica prilika da u rasterećenoj igri takmaci pokažu svoje umeće. Počelo je golom gostiju već u 4. minutu, strelac za Brodarac bio je Jovanović.

Torlak potom za dva minuta ćerda dve izuzetne prilike. Prvo posle divnog pasa Stojanovića u 15. minutu sam pred golmana gostiju izbija Grubišić, njegov šut sa 5 metara brani Marić i loptu šalje u korner, a nakon udarca iz ugla pred Marićem se našao Janković, golman Brodarca je još jednom fantastično intervenisao i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Lopta je više u posedu domaćih igrača, igraju ofanzivnije, dok se gosti srčano brane, a iz brze tranzicije pokušavaju da ugroze Šefika. Nakon jednog brzog kontranapada i pasa Ilića u izglednoj šansi se našao Stajković u 32. minutu, nije bio dovoljno skoncentrisan pa je loptu poslao kraj gola sa nekih 7-8 metara udaljenosti.

Više od igre u nastavku imaju gosti, vode se mišlju da je napad najbolja odbrana i tako čuvaju stečenu prednost, a Jovanović je u 59. minutu opasno pripretio sa 16 metara, lopta je nakon njegovog šuta prohujala kraj same stative. Od 61. minuta domaći nastupaju sa 10 igrača, zbog drugog žutog kartona isključen je Jovančić.

Brojčanu nadmoć pokušali su da iskoriste gosti, Tabaković u 64. minutu šutira sa 18 metara lopta je završila na zaštitnoj ogradi iza gola domaćih, kao i posle Zečevićevog udarca sa iste razdaljine u 70. minutu. Samo 9 minuta posle isključenja domaćeg, zbog drugog žutog kartona isključen je i gostujući igrač Lekić, pa je na terenu ponovo nastupila brojčana ravnoteža.

Poslednjih petnaestak minuta Torlak je preuzeo inicijativu sa željom da izjednači i izvuče makar bod, ali nije u tome uspeo. Brodarac se tako revanširao za prošlojesenji poraz kod kuće kada je Torlak trijumfovao sa 3:1. Narednog vikenda na programu je 19. kolo, Torlak je ponovo domaćin ovog puta ekipi Budućnosti iz Dobanovaca, dok Brodarac dočekuje fenjeraša iz Obrenovca, tim Radničkog.

TORLAK - BRODARAC 0:1 (0:1)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Stojanac Aleksandra i Jovanović Ivana. STRELAC: Jovanović 4.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Jovančić, Stojanović i Grubišić (Torlak), Lekić i Ilić (Brodarac). CRVENI KARTONI: Jovančić 61.min (drugi žuti) (Torlak), Lekić 70.min (drugi žuti) (Brodarac).

TORLAK: Šefik, Jovanović(Đurović), Jovančić, Hebilji, Mitrović, Pražić, Grubišić, Lakić (Malić), Janković, Vuković, Stojanović.

BRODARAC: Marić, Lekić  Marjanović, Miljković, Ilić, Tabaković (Jovićević), Atanasijević (Đilas), Jovanović (Sretenović), Barović, Stajković (Tejić), Zečević.

Budućnost 2 : 1 BASK TEK
OFK Beograd 2 : 1 Sinđelić
BSK Borča 3 : 0 Borac
Studentski grad 1 : 0 Zvezdara
Jedinstvo 1 : 0 Teleoptik
Zemun 1 : 0 Ušće Novi Beograd