Nula u Surčinu, Jedinstvo i Prva iskra razočarali igrom

Baričani su ovog proleća obe svoje utakmice u gostima remizirali, dok Jedinstvo kao domaćin ima polovičan učinak, po jednu pobedu i poraz. Danas su obe ekipe ušle oprezno u meč, međusobno se respektujući. Za čitavo poluvreme nije upućen niti jedan udarac na protivnički gol, gledali smo pravu dekadenciju od fudbala.

Prvi udarac na gol viđen je tek u 55. minutu kada je Simić iz slobodnjaka sa 22 metra šutirao pravo u golmana domaćih Novakovića. Minut kasnije Novaković je padom u noge sprečio Strahinju Adamovića da postigne pogodak, gosti iz Bariča imaju više od igre u nastavku. Šut je sa 18 metara potom oprobao i Garić u 60. minutu, lopta je otišla nekoliko desetina santimetara iznad gola domaćih.

Igrači Jedinstva su prvi put pripretili u 62. minutu, udarac Dimitrijevića sa 16 metara Knežević je vrhovima prstiju izbio u korner. Mnogo bolji fudbal igra se u nastavku, u 66. minutu posle prodora Starčevića i povratne do Strahinje Adamovića, gosti imaju idealnu šansu, ali je ponovo bio uspešniji golman Surčinaca.

Kao da su se igrači ispucali u prvih dvadesetak minuta, potom se opet igra uglavnom između dva šesnaesterca. A onda pred kraj domaći propuštaju dva zicera. Prvo je u 87. minutu Mitrović sa svoje polovine dubinskom loptom uposlio Subotića koji izlazi sam pred Kneževića, lobuje ga, ali prebacuje i čitav gol. Potom u drugom minutu nadoknade i Sekulić je sam ispred golmana gostiju, međutim šutira pravo u njega, pa rezultat ostaje 0:0.

Utisak je u drugom poluvremenu malo popravljen, ali krajnji rezultat sam za sebe sve govori. Naredno kolo Jedinstvo gostuje Brodarcu na Starom sajmištu, dok Prvoj iskri u Barič stiže Studentski grad.

JEDINSTVO - PRVA ISKRA 0:0

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Novaković Srđan. POM.SUDIJE: Hajduk-Veljković Miloš i Sulejmanović Denis. ŽUTI KARTONI: M.Živković (Jedinstvo), Avram, Proković i Garić (P.iskra).

JEDINSTVO: Novaković, Miletić (A.Živković), Mićić, Živanović (M.Živković), Maksimović, Mitrović, Sekulić, Donevski, Alili (Subotić, , Dimitrijević, Vranešević (Ivković).

PRVA ISKRA: Knežević, L.Adamović, Milivojević, Rakić (Simić), Garić, S.Adamović (Baković), Marković, Ikanović (Starčević), Stajić (Jovanović), Proković, Dragić (Diković).

Budućnost 0 : 0 Sinđelić
BASK TEK 2 : 0 Borac
OFK Beograd 2 : 0 Zvezdara
BSK Borča 1 : 1 Teleoptik
Studentski grad 2 : 1 Ušće Novi Beograd
Jedinstvo 0 : 0 Prva iskra