Badamosi pogađao za drugi vezani trijumf u gostima Čukaričkog

Badamosi pogađao za drugi vezani trijumf u gostima Čukaričkog--

Javor – Čukarički 1:2 (0:0)

Strelci: 0:1 – Badamosi u 47, 1:1 – Gigić u 54, 1:2 – Badamosi u 60. minutu. Stadion Javora. Gledalaca: 500. Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Žuti kartoni: Kopitović, Miletić, Obradović, Eliomar (Javor), Ivanović (Čukarički).

JAVOR: Manojlović, Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić, Dukure (od 64. Tojčić), Adamović, Kempbel (od 82. Tanko), Gojković (od 82. Eliomar), Gigić, Ratković (od 64. Bosić).

ČUKARIČKI: Popović, Stevanović, Pankov, Drezgić, Tošić, Kovač, Docić (od 83. Rogan), Ivanović, Tomović (od 64. Sisoko), Lučić (od 83. Stojanović), Badamosi (od 89. Aganspahić).

Čukarički je posle Niša pokorio i Ivanjicu. Brđani su odigrali vrlo dobar meč protiv Javora, u kojem su na kraju slavili najviše zahvaljujući Muhamedu Badamosiju, strelcu oba pogotka – 2:1. Na ovaj način, belo-crni su se zadržali na trećem mestu kolo pre početka plej-ofa, a u poslednjoj rundi pre doigravanja za rivala će imati ekipu Partizana (utorak, 18 časova).

Bila je ekipa koju sa klupe predvodi Dušan kerkez bolji rival od starta meča na ipak vrlo dobro pripremljenom terenu u Ivanjici, i pored vremenskih neprilika prethodnih dana. Čukarički je u prvom delu igre najbolju priliku imao u 28. minutu,posle akcije Stefana Tomovića i Stefana Kovača, Manojlović je praktično bio matiran, ali je loptu sa gol linije izbio Obradović.

U prvom poluvremenu vredne pomena su još po jedna prilika na obe strane, Dukure je zapretio Beograđanima u 33. minutu, ali je njegov udarac otišao preko gola Popovića, dok je zamalo neprecizan bio i Ivanović u 45. minutu.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, Čukarički je poveo. Marko Docić je perfektno izveo korner, a Badamosi je glavom sa pet metara zakucao loptu u mrežu Manojlovića – 0:1. Bila je ovo deseta asistncija Docića u Super ligi ove sezone i deseti gol Badamosija. Javor se nije predavao, krenuo je daleko angažovanije posle primljenog gola.

I vrlo brzo im se to isplatilo, već u 54. minutu posle prekida, odnosno kornera, Gojković je pokupio odbitak i pogodio stativu, sve je to odlično ispratio Gigić, koji je iz blizine savladao Popovića – 1:1. Ipak, imao je Čukarički odgovor.

U 60. minutu Badamosi je primio pas sa svoje polovine, izdržao je duel sa Obradovićem, ušao u šesnaesterac i potom iz gotovo mrtvog ugla poslao loptu u gol Javora i to kroz noge golmana Manojlovića – 1:2. Do kraja, Čukarički je rutinski održao predost, iako je Javor u nekoliko navrata ozbiljnije zapretio.

Radnički 1923 1 : 0 Radnički (N)
Spartak ŽK 1 : 4 Crvena zvezda
Mladost GAT 0 : 0 Kolubara
Napredak 0 : 0 Mladost (L)
Novi Pazar 1 : 0 Radnik
TSC 1 : 1 Vojvodina
Partizan 1 : 0 Voždovac
Javor Matis 1 : 2 Čukarički