"Raba" ubedljiva protiv Dobanovčana

Detalj sa meča - foto: M.Ašković

U najboljoj predstavi u prvenstvu Radnički je nadigrao Dobanovčane i nagovestio da luka spasa nije daleko. Obrenovčani su bili konkretniji, uporniji i stiče se utisak da su više želeli pobedu, koja ih vraća u život. Igralo se živo i dopadljivo, lopta se brzo prenosila sa jedne polovine terena na drugu i igrači su uložili veliku energiju, znanje kako bi zadovoljili oko 300 aktivnih posmatrača. Gosti se nisu branili, igrali su otvoreno, ali su u završnici zatajili pogeršnim pasovima ili požrtvovanošću zadnje linije obrenovčana.

Već u uvodnim minutima “beli” su stavili do znanja rivalu da ih intersuje isključivo pobeda i sve su tome podredili. Mrežu Martinovića prvi je načeo Kačarević u 20. minutu Samo što je krenuo nastavak, Ivanović, najbolji pojedinac susreta, zapretio je iskosa, lopta je završila pored suprotne stative. Brzo se iskupio za promašaj i u 55. minutu, na malom prostoru, negde na ivici šesnaesterca vara dva protivnička igrača i znalački šutira poluvisoko iznad golmana. Zatim beležimo šut Radovića pravo u dobro postavljenog Kašića, strelac Ivanović je nešto kasnije poslao loptu preko gola. Ponovo je raspoloženi Ivanović bio u prilici, odmah u sledećem napadu i Jovković, ali je protivnički golman bio na visini zadatka. U tom periodu gosti imaju loptu više u nogama, ali bez jasne završnice. U 87. minutu u akciji kod trećeg gola Radničkog učestvovlo je nekoliko igrača, lopta se našla u posedu rezerviste Stevanovića, koji je raspalio i efektno pogodio gornji levi ugao Martinovićevog gola.

Radnički (Obrenovac) – Budućnost (Dobanovci) 3:0 (1:0)

Pomoćni teren na Vašarištu. Gledalaca oko 300. GL. Sudija. Stefan Mikavica(Beograd), pomoćnici Denis Sulejmanović I Ratko Đorđević(Beograd). Strelci: 1:0 Kačarević 20, 2:0 Ivanović u 55, 3:0 Stevanović u 87. min.8Radinički). Žuti kartoni: Milovanović, Ivanović, Filipović(Radnički), Lučić, Dimić, Martinović, Birovljev, Radojčić(Budućnost).

Radnički: Kašić, Vukašinović, Stjepanović, Ivanović(Ranković), Ivanić(Mrvić), Milovanović, Kačarević, Filipović, Knežević, Jovković, Janković(Stevanović).

Budućnost:Martinović,Čukić,Lučić,Aleksić(Malidžan),Radović,Križan,Đorđević, Dimić(Birovljev), Radojčić, Radičević, Topalović(Stakić).

Radnički (O) 3 : 0 Budućnost
Torlak 1 : 2 Zemun
Brodarac 0 : 0 Jedinstvo
Prva iskra 1 : 2 Studentski grad
Ušće Novi Beograd 1 : 0 BSK Borča
Teleoptik 1 : 1 OFK Beograd