Juriša evro golom iz slobodnjaka obeležio derbi u Zucu

FK PKB - foto: Bojan Stojković/arhiva kluba

Derbi Beogradske zone u Zucu opravdao je očekivanja. Oko 300 gledalaca prisustvovalo je pravoj prvenstvenoj utakmici, sa velikom potrošnjom energije, punoj tempa i prilika za postizanje gola. Domaćin se potrudio da posle snežnih padavina osposobi teren za igru, koji je pružio mogućnost igračima oba tima da se razmahnu i pokažu koliko znaju. Igralo se tvrdo, naročito na sredini terena vodila bitka za prevlast. Više prilika stvorio je lider iz Padinske Skele, ali je zakazala realizacija.

“Mlekadžije” su od početka ušle jako i već u prvom minutu imali kolosalnu priliku za postizanje gola. Inicijativa je urodila plodom i u 15. minutu poveli su iz slobodnjaka evro golom Juriše sa 23-24 metra udaljenosti.

Ponovo su gosti na otvaranju drugog poluvremena propustili kolosalnu priliku da bi se domaćin trgnuo i narednih 20 minuta preuzeo inicijativu i preko Stanovčića posle kornera izjednačili rezultat. U finišu meča PKB je propustio još nekoliko šansi da pretvori u gol i susret se završio miroljubivo.

ZUCE 2019 – PKB 1:1 (0:1)

Stadion Zuce. Gledalaca 300. Gl. Sudija: Aleksandar Atanasov, pomoćnici Aleksandar Đorđević I Marko Bakić. Strelci: 0:1 Slaven Juriša u 15.(PKB), 1:1 Marko Stanovčić u 50.(Zuce 2019). Žuti kartoni: M. Pršo, A. Čolić, M- Vuković(Zuce), N. Obrenović, S. Juriša(PKB).

Zuce2019: Sudimac, Pršo(S. Trajković), Stanovčić, Ivanović, Milanović(Pušica), Čolić, Vuković(Vuković), Mrković, Ranđelović(Trajković), Marinković(M. Ranđelković), Savić.

PKB: Prodanović, Kočijašević, Disić(Kostadinović), Maksimović, Bajrami, Ognjanović, Obrenović, Juriša, Drača, Marković(Purić), Jovičin.