15.04.2023 facebook.com/fkbackasubotica

Novi trijumf Bačke 1901 kraj Somborske kapije

"Na stadionu “Kraj somborske kapije“, u derbiju 22. kola, sastali su se domaća Bačka 1901 i Mladost iz Bačkog Petrovca. Domaći "crveno-beli" od prvog minuta krenuli su oštro i ofanzivno, sa jasno izraženom željom da bodovi ostanu u Subotici. Bačka je ovu utakmicu započela bez tri standardna prvotimca, golmana Vukovića i povređenih Rajkovače i Vojnića, ali u početnim minutima to se u igri nije osetilo. Bačka je svoju nadmoć iskazala u propuštenim prilikama, najvećaje bila u 21. minutu kada je fenomenalni Anđić "u oko" pogodio Malenčića čja dva šuta za redom blokira odlični štoper gostiju Petar Vladislav. Ipak, dva minuta kasnije, gosti nisu izdržali, popustila je odbrana pod pritiskom, oborivši kapitena Mezeija u kaznenom prostoru, a Glišović je bio neumoljiv sa penala. 1:0 za Bačku. Nakon vođstva, Bačka je nastavila sa napadima, igrači Mladosti su igrali mirno i strpljivo čekajući svoju priliku, do koje, ipak, u prvom poluvremenu, nisu stigli.

Nastavak utakmice, prema očekivanju, doneo je bolju igru gostiju, organizovali su nekoliko dobrih napada i u momentu kada su se ponadali da mogu stići do izjednačenja usledila je kazna. Bačka je nekoliko puta bezopasno pretila, no u 58. minutu nakon idealnog pasa iskusnog Anđića, mladi Vrana dobro prihvata loptu, "okreće štopera gostiju" i plasira loptu u mrežu golmana Mladenovića. 2:0 za domaće. Nakon sigurnih 2:0, došlo je do opuštanja "crveni đavola" što odlični fudbaleri Mladosti umalo da iskoriste. Nakon dobre akcije, Grković je imao idealnu priliku sa sedam metara, ali je šutirao pored gola. Ruku na srce, opao je tempo igre oba rivala u drugom poluvremenu, mada onazaslužuje visoku ocenu. Nisu gosti uspeli da postignu pogodak, iako su imalu za to prilike, a slabu realzaciju kaznio je najbolji igrač utakmice, Đorđe Glišović u 90. minutu. Bačka zasluženo stiže do ubedljive pobede.

Narednog vikenda, Bačka ponovo igra na svom terenu, dočekuje ekipu Sloge iz Čonoplje, a u međuvremenu, u sredu, u Vrbasu, "crveni đavoli" igraju finale kupa područja Subotica protiv istoimene ekipe.

BAČKA 1901 – MLADOST B.P 3:0 (1:0)

Stadion „Kraj somborske kapije“ gl.100 Strelci: 1:0 Glišović 24’, 2:0 Vrana 58’, 3:0 Glišović; žk:Glišović, Vrana, Milijašević(Bačka);Meseldžija, Šproh, Božović(Mladost) ck: Delegat: Alekar Marjanović, Sudija: Nemanja Kuzmanović Kula S1 pomoćni: Miloš Martinović Sombor, 2 pomoćni: Petar Stanić Vrbas.

BAČKA: Jakovčević, Pantelić, Mezei, Đurović, Kiš, Milijašević, Šijačić, Malenčić( od 78’ Delić), Anđić (od 71’ Nenadović), Glišović, Vrana( od 78’ Temunović). Trener: Zoran Milidrag.

MLADOST: Mladenović, Štefek( od 46’ Ožvat), Šproh, Brajković, Vladislav, Laćarak, Grković, Božović( od 62’ Požarev), Meseldžija, Serdar, Jakuš. Trener: Stojan Ilić

Sloga 2 : 1 Mladost (T)
Obilić 1 : 1 Hercegovac
Senta 4 : 2 Radnički 1905
OFK Vrbas 7 : 1 Preporod
Bratstvo 2019 4 : 0 Radnički 1918
Bajša 3 : 0 Krila Krajine