Čukarički slavio u derbiju kola protiv Partizana golom Ivanovića

Čukarički slavio u derbiju kola protiv Partizana golom Ivanovića--

Igralo se pola sata u prvom poluvremenu nastavljenog meča, sa šest minuta nadoknade, koliko je sudija Mitić pokazao. Za to vreme, nije bilo mnogo uzbuđenja, nešto konkretniji je bio Partizan, ali je najbolju priliku imao Čukarički. Pretili su crno-beli uglavnom šutevima iz velike udaljenosti, najpre Natho u 34. minutu, tukao je Izraelac sa 25 metara, Popović je uz dosta muka nekako ukrotio taj udarac.

Potom, još opasniji je bio Urošević, koji je šutirao sa 17 metara, Popović je ovoga puta mnogo bolje intervenisao, izbio je loptu u korner. Čekali su Brđani priliku, imali su prethodno pokušaj preko Badamosija, ali je posle njegovog udarca glavom lopta otišla visoko iznad prečke Stevanovićevog gola. U trećem minutu nadoknade, fantastična akcija Tomovića i Lučića, razmenili su dupli pas, izigrali čitavu odbranu crno-belih, a potom je reprezentativac Srbije šutirao iskosa sa leve strane, ali je Stevanović izbio loptu u korner.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Čukarički je poveo. Badamosi se sjajno zagradio u duelu sa Vujačićem, koji je prekasno pokušao da ga faulira na polovini terena, Gambijac je to iskoristio i maestralno je proigrao Ivanovića, ovaj je umakao Saničaninu, ušao u šesnaesterac i proturio loptu kroz noge istrčalog golmana Partizana Stevanovića, u 51. sekundi nastavka.

U 63. minutu Kerkez je morao da načini prinundu izmenu, zbog povrede Miladin Stevanović je mesto na terenu morao da ustupi Viktoru Roganu. Probao je u 64. minutu Filipović, ali je posle dobrog dodavanja Jovića iz dobre pozicije sa 17 metara šutirao preslabo za Popovića. Imao je Čukarički vrlo dobru priliku posle kornera koji je u 67. mintuu izveo Docić, Rikardo je nespretno glavom prosledio loptu do Kovača, koji je glavom sa sedam metara šutirao pored gola Stevanovića.

Pet minuta kasnije, vrlo dobra prilika za Partizan, Jović je centrirao spoljnom ka Rikardu, koji je glavom tukao sa pet metara, ali je Popović uspeo da odbrani. Nedugo potom vrlo dobra šansa za Čukarički, Docić je uposlio Tošića, koji je još bolje dodao do Ivanovića, nekadašnji igrač Partizana je još jednom napravio dar-mar u šesnaestercu rivala, potom i šutirao, ali je Stevanović odlično intervenisao i izbio loptu u korner.

Sjajnu priliku imao je Partizan u 86. minutu, Urošević je iz prve prelepo uposlio Pavlovića, koji je takođe iz prve šutirao sa 15 metara, ali je Drezgić maestralno izblokirao taj udarac. Samo minut kasnije brza kontra Čukaričkog, završena je šutem Ovusua sa 14 metara, ali je lopta otišla pored gola gostiju.

Čukarički – Partizan 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 – Ivanović u 46. minutu. Stadion na Banovom brdu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Milan Mitić. Pomoćnici: Čedomir Andrejić i Miloje Milićević. Žuti kartoni: Popović (Čukarički), Pantić (Partizan).

ČUKARIČKI: Popović, Tošić, Docić, M. Stevanović (od 63. Rogan), Tomović (od 70. Sisoko), Ivanović (od 90+3. Gajić), Pankov, Badamosi, Drezgić, Lučić (od 70. Ovusu), Kovač.

PARTIZAN: N. Stevanović, Saničanin, Vujačić (od 84. Marković), Menig, Natho, Rikardo, Fejsa, Filipović, Pantić (od 64. Baždar), Urošević, Jović (od 76. Pavlović).

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT