"Partizanove bebe" očerupale "orlove" sa Vračara

Posle tri vezana remija Teleoptik danas žarko želi pobedu protiv rivala sa Vračara, što pokazuje od samog starta utakmice. Igraju ofanzivno, dok su se gosti učaurili na svojoj polovini bez preteranih ambicija da ugroze protivnički gol.

Teleoptik dolazi u vođstvo u 21. minutu. Dukić je izveo korner, najviši u skoku bio je half Subotić i snažno, glavom, loptu poslao iza leđa nemoćnog Novakovića. Prekid je danas glavno oružje "optičara", ponovo je Dukić uputio centaršut iz ugla u 25. minutu, a Stojanovićev šut pod prečku sa desetak metara Novaković na volšeban način brani.

Prelepa akcija domaćih viđena je u 42. minutu, dupli pas su odigrali Stojanović i danas veoma zapaženi Dukić, koji je sa oko 22 metra pogodio sam rogolj gola gostiju. Na odmor se ipak otišlo sa samo jednim golom u mreži "orlova" mada ne bi bilo nezasluženo i da ih je bilo više.

Pokušao je šef stručnog štaba gostiju Zlatko Krmpotić da izmenama okrene igru na svoju vodenicu, na poluvremenu je zamenio trojicu, ali do prve šanse ipak stižu domaći. Arambašić je udarcem sa oko 20 metara dobro uzdrmao prečku na isteku 51. minuta. Potom je Lakčević u 56. minutu pobegao odbrani gostiju, ali je u odsudnom trenutku sebi dao duži pas, pa je Novaković padom u noge otklonio opasnost.

Sinđelić za to vreme igra jalovo, pogrešno napada, centašutevi sa strane ne mogu da prođu pokraj dva Teleoptikova solitera Subotića i Purića. Jedino se može izdvojiti šut Milinkovića preko gola sa oko 20 metara u 66. minutu. Domaći su danas kroz pas igru puno puta ugrozili goste, a u 74. minutu nakon kombinacije Petrovića i Lakčevića ovaj drugi je neprecizan sa 12-13 metara.

Igrao se 84. minut kada je Arambašić izašao sam pred golmana gostiju posle divnog dubinskog pasa Lakčevića i ovaj put je u igri jedan na jedan kao pobednik izašao Novaković. Rezultat iz prvih 45 minuta nije promenjen do kraja, mada je za to imalo dosta prilika, tako da je jedan gol doneo tri boda "optičarima".

Teleoptik će u sredu biti gost fenjerašu u Lazarevcu, dok Sinđelić na svom renoviranom i prelepom "orlovom gnezdu" dočekuje Ušće sa Novog Beograda.

TELEOPTIK - SINĐELIĆ 1:0 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Obrenić Nenad i Sulejmanović Denis. STRELAC: Subotić 21.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Arambašić (Teleoptik), Savić (Sinđelić).

TELEOPTIK: Gočmanac, Bojat (Krstić), Dukić (Kekić), Stojanović, Subotić, Purić, Đurić, Čermelj (Puretić), Arambašić, Lakčević, Petrović (Gajić).

SINĐELIĆ: Novaković, Stošić, Milisavljević, Milojević, Stojanović, Đorđević (Šević), Kolarević (Živković), Mikić (Todorović), Civrić (Šabović), Savić (Grijaković), Milinković.

Zemun 2 : 0 Budućnost
Radnički (O) 5 : 0 Jedinstvo
Torlak 1 : 1 Studentski grad
Brodarac 2 : 2 BSK Borča
Prva iskra 0 : 1 OFK Beograd
Ušće Novi Beograd 1 : 0 BASK TEK