"Raba" za poluvreme matirala Surčince

Detalj sa meča - foto: M.Ašković

Na Vašarištu proleće je u punom jeku, u skladu sa tim raba igra kao preporođena. Mnogi se pitaju, da li je to ekipa iz jesenjeg dela prvenstva, koja je više statirala nego igrala. Pred furioznim Obrenovčanima pali su zbunjeni Surčinci. Najubedljivija pobeda u prvenstvu protiv tima iz sredine tabele daje nadu da se može stići do luke spasa. Prvi put crveni su zaigrali na odlično pripremljenom glavnom terenu, rastrčali se od starta susreta i već posle 45 minuta otklonili sve dileme oko konačnog rezultata.

Igrao se sedmi minut kada je pažnji gostiju umakao Ivanović i matirao danas nesigurnog mladog Klašnju. Već posle devet minuta Radnički je stekao veliki kapital golom raspoloženog Bojovića, koji je prošao po desnoj strani, prevario dvojicu plavih defanzivaca I iskosa sa nekih 16-17 metara pogodio bliži ugao. Tek što je prošlo pola sata igre Vukašinović je postigao prvi od dva gola za nedostižnih 3:0. Loptu iz kornera prihvatio je na drugoj stativi Kačarević i šutirao glavom, golman Jedinstva je kratko odbio, tu se našao kapiten “crvenih” i sa 4-5 metara oštrim šutom pogodio mrežu. Tu nije bio kraj nevoljama Surčinaca jer su do kraja prvog dela utakmice vadili još jednom loptu iz mreže. Igrao se 41. minut kada je iz slobodnog udarca Ivanić sa 30 mestara pogodio donji levi ugao protivničkog gola. Stiče se utisak da je mladi čuvar mreže morao bolje reagovati kod dalekometnog, ne tako jakog šuta. Tačku na goleadu u Obrenovcu stavio je Vukašinović posle kornera, našao se na drugoj stativi i iskoristio lošu reakciju Klašnja za konačnih 5:0.

RADNIČKI (Obrenovac) – JEDINSTVO (SURČIN) 5:0 (4:0)

Stadion na Vašarištu. Gledalaca oko 300. Sudija: Dušan Vićentijević, pomoćnici: Miloš Rajković i Nemanja Perišić. Strelci: 1:0 Ivanović 7, 2:0 Bojović 16, 3:0 Vukašinović 33, 4:0 Ivanić 41, 5:0 Vukašinović u 88. minutu. Žuti kartoni: Milovanović(Radnički), Mićić, Maksimović(Jedinstvo). Crveni karton: Vranešević u 89. min.

RADNIČKI:Kašić,Vukašinović,Stjepanović,Ivanović(Mrvić),Ivanić(Ranković), Knežević(Aleksić), Bojović, Milovanović, Kačarević(Raonić), Filipović, Jovković(Stevanović).

JEDINSTVO: Klašnja, A. Živković(Gavrilović), Mićić(Stoiljković), M. Živković, Maksimović, Bogićeević, Sekulić(Sekulić), Živanović, Subotić(Arsović), Dimitrijević(Vasić), Vranešević.

Zemun 2 : 0 Budućnost
Radnički (O) 5 : 0 Jedinstvo
Torlak 1 : 1 Studentski grad
Brodarac 2 : 2 BSK Borča
Prva iskra 0 : 1 OFK Beograd
Ušće Novi Beograd 1 : 0 BASK TEK