Kadeti Zvezde ovisni o Maksimoviću, doneo im tri boda i protiv Rada

Kadeti Rada su dočekali zahuktalu Crvenu Zvezdu koja osim poraza u derbiju protiv vodećeg Partizana ima 7 pobeda ovog proleća i uz Čukarički čini tercet koji juri šampionsku krunu.

Krenuli su gosti ofanzivno i već u 2. minutu "građevinare" je spasla prečka posle šuta Mladenovića sa oko 22 metra. Mrežu su ipak zatresli u 25. minutu, Maksimović je bio realizator na asistenciju Uroša Tegeltije. Nepun minut kasnije Suvodolac je imao priliku da izjednači, ali je oklevao pa su odbrambeni igrači gostiju otklonili opasnost.

Domaći su se otvorili, a Bojović je u 29. minutu dobro zagrejao dlanove Draškića sa petnaestak metara udaljenosti. Poluvreme je zatvorio u 45. minutu drugi pogodak za goste koji je u stvari bio auto gol Ivića, loše je startovao na prizeman centaršut Ilića, promenio lopti pravac i prevario svog golmana.

Drugo poluvreme je otvorio lep, ali i zamalo neprecizan šut centarfora gostiju Markočevića sa 16 metara u 49. minutu. Zvezdin Mesi je u 52. minutu povisio prednost svog tima, prvi šut glavom mu je odbranio Papić i kratko odbio loptu ponovo do njega, na kraju je lagano rutinirao za 3:0.

Opao je potom ritam utakmice prouzrokovan čestim izmenama igrača, mada gosti prete sporadičnim udarcima sa i oko ivice kaznenog prostora. Pokušavaju doduše i domaći da dođu makar do počasnog pogotka, ali je odbrana gostiju na čelu sa Milosavljevićem sigurna. Krajnji rezultat je mogao biti i veći u korist gostiju da su neku od prilika u golove pretvorili rezervisti Vasilić i Milošević.

Prvenstvo se nastavlja već u sredu kada Rad gostuje Mladosti u Lučanima, dok Crvena Zvezda igra kod kuće protiv kraljevačkog Kikera.

RAD - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:2)

STADION: FK Rad veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Đorđević Nenad. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Majstorović Marko. STRELCI: Maksimović 25. i 52. i Ivić 45.min (a.g.) (C.Zvezda).

RAD: Papić, Vasilov (Ratković), Radošević, Ivić, Petijević, Vasović (Virijević), Samardžija (Antić), Živadinović (Raičević), Suvodolac (Kršljanin), Nikolić, Bojović.

CRVENA ZVEZDA: Draškić, D.Tegeltija, Ilić, Stojanović (Milutinović), Milosavljević, Mladenović, Vukojević, Petrović (Milošević), Markočević (Ivanović), Maksimović (Milenović), U.Tegeltija (Vasilić).

RFK Grafičar 3 : 1 GFK Jagodina
Kiker 0 : 0 Vojvodina
Rad 0 : 3 Crvena zvezda
TSC 0 : 3 Mladost (L)
Partizan 4 : 1 Teleoptik
OLE 2 : 3 Napredak