Kadeti Grafičara preokretom do tri boda

Prvo poluvreme u kojem su kadeti Grafičara dominirali i stvorili 5 stopostotnih šansi, gosti su rešili u svoju korist iz penala nakon jedne bezazlene akcije. Napadači domaćih su se ispromašivali pre svih Kahvić koji nije pogodio cilj u 9, 17. i 27. minutu, zatim Bošković u 32. i Jovanović u 45. minutu. Na drugoj strani posle centaršuta Milića u 39. minutu, nehotice je u svom šesnaestercu Petrović odigrao loptu rukom te je dosuđen kazneni udarac za goste. Siguran realizator je bio Petrović.

U nastavku gledamo dvominutni blic krig i potpuni rezultatski preokret Grafičara. Kahvić u 46. minutu sa 14 metara udaljenosti šalje loptu u sam ugao, a minut kasnije Bošković je na centaršut Graonje, glavom postigao i drugi gol. Domaći nastavljaju da melju šokiranog protivnika, a Bošković u 50. minutu propušta da povisi vođstvo. To što nije on uradio jeste Kahvić u 60. minutu svojim 22. golom u sezoni. Nakon udarca iz ugla bio je najviši u skoku i povisio rezultat na 3:1.

Nakon trećeg primljenog gola Rad polako uspostavlja ravnotežu, ali osim par udaraca sa distance nisu ozbiljnije ugrozili gol domaćih sve do 73. minuta, kada Radovanović topovskim udarcem sa 18 metara loptu šalje u rašlje i smanjuje vođstvo domaćih. Do kraja utakmice nije bilo promena mada su domaći preko Bekovića u 87. i Čolića u 88. minutu mogli povisiti vođstvo. Danas je zabeležen i jedan lep detalj na utakmici, gde je za Grafičar debitovao golman iz pionira Miladinović, rođen 2007. godine i mališa se istakao sa nekoliko dobrih intervencija.

GRAFIČAR - RAD 3:2 (0:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Bratić Nemanja i Kojović Aleksandra. STRELCI: Kahvić 46. i 60.min i Bošković 47.min (Grafičar), Petrović 40.min (k.u.) i Radovanović 73.min (Rad).
GRAFIČAR: Miladinović, Petrović (Veselinović), Graonja, Goldin, Beković, Ilić, Bošković (Matić), Brajić, Kahvić, Ognjenović (Čolić), Jovanović (Mimović).
RAD: Narančić, S.Rupar, Crnobrnja, Nenadović, Milin, Vulović (Maksimović), Krstić (Komazec), Nikolić (A.Rupar), Petrović, Radovanović (Kuzmanović), Milić (Jovanović).

Mačva 3 : 1 Mladost (L)
Spartak ŽK 2 : 1 Teleoptik
RFK Grafičar 3 : 2 Rad
Crvena zvezda 3 : 1 OFK Vršac
Čukarički 3 : 0 Real Niš
Radnički (N) 5 : 2 Internacional