Kadeti Zvezde isprašili Vojvodinu i bez sedam reprezentativaca

Crvena zvezda je danas dočekala rivale iz novosadske Vojvodine bez sedam prvotimaca koji nastupaju za reprezentaciju na kadetskom prvenstvu Evrope.

Agresivniji su domaći na početku, Vasilić i Roganović propuštaju veoma dobre prilike, da bi najbolju imao Uroš Tegeltija u 24. minutu kada je pogodio stativu posle duplog pasa sa Vasilićem. Za goste je najbolju šansu propustio Jurešić u 30. minutu šutiravši sa 14 metara tik pored gola.

Crvena Zvezda je povela u 33. minutu, strelac je Uroš Tegeltija, a sav posao je prethodno odradio omaleni Đorđević. Prošao je po desnoj strani i kao na tacni poslužio saigrača kojem je preostalo da samo poturi nogu i sa dva metra je pošalje u gol.

Tempo je i u nastavku na visokom nivou, a Vasilić i Đorđević u prvih desetak minuta opasno ugrožavaju gol gostiju, međutim nisu bili dovoljno skoncentrisani za završni udarac. Igrao se 60. minut kada je Crvena Zvezda povela sa 2:0. Đorđević, na terenu najniži, a u igri najbolji igrač, iz slobodnjaka sa oko 20 metara je "ubio pauka".

Potom je u 67. minutu Vasilić sa 5 metara pogodio stativu gola gostiju, da bi nekih dvadesetak sekundi kasnije Markočević sa 13-14 metara loptu "zakucao" pod prečku za 3:0. Mnogo bolju igru domaći su krunisali lepim golovima i sa nova tri boda ostali u trci za prvo mesto sa Čukaričkim i Partizanom.

Na zatvaranju prvenstva, narednog vikenda, Crvena Zvezda igra protiv Grafičara, dok Vojvodina dočekuje vršnjake iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 3:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Marinković Zoran. STRELCI: U.Tegeltija 33, Đorđević 60. i Markočević 68.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Jurešić (Vojvodina).

CRVENA ZVEZDA: Draškić, D.Tegeltija, U.Ilić, T.Ilić, Roganović, Mladenović (Bubanja), Đorđević (Ivanović), Milošević (Milutinović), Golubović (Markočević), Vasilić, U.Tegeltija (Milenović).

VOJVODINA: Stefanović, Eremić, Prodanović (Crnovčić), Mićunović (Šašić), Pilić, Pavlović (Sredojević), Peranović (Alimpić), Ninković, Jurešić (Pejović), Butraković, Popov.

Čukarički 2 : 0 RFK Grafičar
Brodarac 1 : 2 OLE
Sloga (K) 0 : 2 Partizan
Spartak ŽK 0 : 3 TSC
Napredak 4 : 2 Rad
Teleoptik 0 : 2 Kiker