12.06.2023 Stevan Davidović

Novobečejci sigurni na popravnom

Posle šokantnog poraza, u trećem kolu plej-ofa Međuopštinske lige Žitište-Kikinda, od Napredka iz Banatske Topole (0:1) izabranici trenera Dragana Vukajlovića bili su daleko uspešniji na popravnom ispitu. U prvoj baraž utakmici za popunu Područne lige Zrenjanin, Novobečejci su u Zrenjaninu pobedili drugoplasiranu ekipu "A" lige FSG Zrenjanin, OFK Gradnulicu 1:4 (0:3).

Centralna ličnost ovog susreta bio je najbolji strelac Jedinstva, Nenad Vinović, inače tragičar prošle nedelje u duelu sa Napredkom kada je promašio jedanaesterac. Ovog puta Vinović se iskupio sa tri brzometna gola u 3, 16 i 19. minutu, kada je praktično sam rešio pitanje pobednika. U nastavku susreta Novobečejci su čuvali stečenu prednost, da bi u 70. minutu čast domaćina spasao Šandor Buka, a konačnan rezultat postavio Aleksandar Odžin, golom u 90. minutu za konačnih 1:4.

Nakon ove pobede Novobečejcima preostaje da ovaj uspeh overe, u nedelju, 18. juna, na svom terenu i tako izbore mesto u Područnoj ligi Zrenjanin.

OFK Gradnulica -  Jedinstvo 1:4 (0:3)

Zrenjanin: Stadion OFK Gradnulice. Sudija: Stefan Paunović (Žitište). Strelci: Buka u 70. za Gradnulicu, a Vinović u 3, 16. i 19. i Odžin u 90. minutu za Jedinstvo. Žuti karton: Mihajlović (Jedinstvo)

OFK Gradnulica: Stefan Jevremov, Pecarski (Petrović), Rakić, Tomin, Knežević, Jovan Jevremov, Nikolić (Stojšin), Popov, Buka, Milošević (Korać), Lalović

Jedinstvo: Barkoci, Perić (Odžin), Eremić, Mesaroški, Dokman, Vinović, Veselinović (Stojanov), Denis Salihović, Vrebalov (Veselić), Mihajlović, Kovačev

Piše: Stevan Davidović

Naftagas 3 : 2 Bilećanin
Borac 4 : 1 Potisje
Mladost (BB) 3 : 0 OFK Klek
Lehel 7 : 0 Partizan
Zadrugar 0 : 2 Mladost (L)