19.06.2023 Stevan Davidović

"Petardom" overili plasman u Područnu ligu Zrenjanin

Konačno plasman u viši rang FK Jedinstvo (foto: Stevan Davidović)

Posle pobede u Zrenjaninu (1:4), fudbaleri novobečejskog Jedinstva su i u drugoj baraž utakmici, sada pred svojim navijačima, pobedili Gradnulicu iz Zrenjanina (5:1) i tako overili plasman u Područnu ligu Zrenjanin.

Posle ubedljive pobede u Zrenjaninu izabranici trenera Dragana Vukajlovića su bez posebnog naboja počeli utakmicu, imali tri lepe prilike za gol, ali su gosti ipak prvi došli do gola. U 15. minutu Stefan Kovačev je neoprezno startovao u svom prostoru, a odlični sudija Stefan Pjevač bez razmišljanja pokazao na jedanaesterac, koji je uspešno realizovao Strahinja Milošević za 0:1. Bio je to dodatni motiv gostima iz Zrenjanina da zaigraju otvorenije, što je Novobečejcima olakšalo put do izjednačenja. Posle dubinske lopte Koledin je sa desnog krila loptu prosledio ka sredini, gde je prihvatio Nenad Vinović i rutinski plasirao u mrežu za 1:1, što je bio rezultat i u poluvremenu.

U nastavku se sve do 63. minuta vodila se izjednačena igra, da bi posle prodora po levoj strani Branislav Dokman uputio centaršut, a na loptu natračao Mitar Lalović i ukucao je u sopstvenu mrežu (2: 1). Ovim autogolom raspršile su se sve nade zrenjaninskih fudbalera, što domaći koriste da golovima Denisa Salihovića, Aleksandra Veselića i Jovana Vrebalova iz jedanaesterca, zabeleže pobedu 5:1 na veliku radost svojih navijača, koji će naredne sezone biti u prilici da gledaju kvalitetniji fudbal.

Nikola Eremić, Jovana Halas, Stefan Pjevač, Damjan Rodean, Darko Nikolić (foto: Stevan Davidović)

Jedinstvo - OFK Gradnulica 5:1 (1:1)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 700. Sudija: Stefan Pjevač (Zrenjanin). Strelci: Vinović u 35, Lalović (autogol) u 63, Denis Salihović 79, Veselić 82. i Vrebalov (iz jedanaesterca) u 84. za Jedinstvo, a Milošević (iz jedanaesterca) u 15. minutu za Gradnulicu. Žuti kartoni: Denis Salihović, Vinović, Eremić (Jedinstvo), Petrović, Milošević, Pecarski (Gradnulica).

Jedinstvo: Barkoci, Perić (Latinović), Eremić, Mesaroški, Dokman (Odžin), Vinović, Veselinović (Stojanov), Denis Salihović, Vrebalov, Koledin (Veselić), Kovačev

OFK Gradnulica: Stefan Jevremov, Rakić (Imbronjev), Tomiin (Korać), Knežević, Jovan Jevremov, Nikolić (Pecarski), Popov, Petrović (Ćopić), Buka, Milošević, Lalović

Piše: Stevan Davidović

Naftagas 3 : 2 Bilećanin
Borac 4 : 1 Potisje
Mladost (BB) 3 : 0 OFK Klek
Lehel 7 : 0 Partizan
Zadrugar 0 : 2 Mladost (L)