Slogin prvenac kod Spomen parka

Slogin Mesi - Filikp Milojković strelac vodećeg gola za kralkjevačke "bele" sa loptom Foto: G. Šljivić

Sloga je došla do prvog trijumfa pred svojim navijačima. Mučili su se „beli“, bili su izrazoto bolji rival, u većem delu utakmice se igralo samo na jedan gol i samo na gostujućoj polivini terena, ali domaći nisu znali da postignu pogodak. Mrtvilo u prvom poluvremenu prekinuo je mladi Filip Milojković, golgeter omladinske ekipe, koji je sve sam uradio i smestio loptu iza leđa nemoćnog Juriševića.

U nastavku ista slika na terenu, ali Milojković pogađa stativu, Đoković dva puta u situacijama „jedan na jedan“ nije uspeo da savlada rezervnog golmana gostiju Rajovića. Kada se takve prilike propuste obično usledi kazna, ali sada je Grujičić bio taj koji je sprečio najgore po svoj tim. Igrač Srbije Despotović imao je odličnu priliku za izjednačenje, ali je vratar Sloge izašao kao pobednik. Usledio je 79. minut i odličan prekid u režiji Jovanovića. Lopta je pogodila štopera domaćih Milovanovića koji je glavom poslao u mrežu za konačnu pobedu Sloge. Gosti su imali još jednu šansu, sve je odlično uradio rezervista Simović, ali je Grujičić ispod prečke izvadio loptu i poslao u korner. Ostalo je 2-0 i vredna, zaslužena pobeda kraljevačkih „belih“.

Prva pobeda u Kraljevu - Aleksa Babić Slogin defanzivac sa loptom Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) - SRBIJA 2 - 0 (1 - 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Vuk Luković (Čačak) 7 Strelci: Milojković u 36. i Milovanović u 79. minutu Žuti kartoni: Milovanović (Sloga), Trajković (Srbija). Igrač utakmice: Filip Milojković (Sloga) 7.

SLOGA: Grujičić 7, Milovanović 7, Babić 6,5 (Serdarević 6), Đoković 6,5 (Radičević -), Jovanović 6,5, Despotović 6,5, Milojković 7 (Janković 6), Bogdanović 6,5 (Rakić 6), Markiš 6,5, Popović 6,5 (Veljović 6,5), Anđelković 6,5.

SRBIJA: Jurišević 6, Rašić 6 (Trajković -, Rajović 6,5), Mimović 6, Nešković 6, Smolović 6, Karadžić 6, Despotović 6,5, Panić 6, Utvić 6 (Simović 6,5), Dimitrijević 6 (Jotović -), Petrović 6 (Živković -).

Gruža 2 : 1 Trepča
Zastava 1973 2 : 0 Goč
Polet 0 : 2 Bane 1931
Šumadija 1903 3 : 0 Mokra Gora
Napredak 1 : 2 Budućnost