Sloga trojkom preuzela tron

Duel Alekse Babića i Stefana Stolića na utakmici Sloga-Goč 3-0 Foto: G. Šljivić

Kraljevačka Sloga je ostvarila četvrtu uzastopnu pobedu,a tri gola protv komšija iz Vrnjačke Banje donela su i preuzimanje liderske pozicije na tabeli. "Beli" su bili apsolutnmo bolji rival. Gosti su vrlo retki prelazili centar, organizovano su se branili i uspeli u prvom poluvremenu da umrtve igru, pa Sloga uprkos inicijativi i nije imala pravih prilika. U 41. minutu, posle odličnog centaršuta Jovanovića, štoper Milovanović je postigao gol, arbitar je pokazao na centar. Usledili su protesti fudbalera Goča i posle toga promenjena je odluka i sviran je ofsajd igrača Sloge. Ipak, pravda je zadovoljena u 45. minutu. Ponovo, danas veoma raspoloženi za igru, Jovanović odlično centrira,a Anđelković glavom postiže lep gol za vođstvo „belih“ na poluvremenu.

U nastavku, mnogo bolja igra Sloge, agresivnija, sadržajnija. Za Jovanovića gosti nisu imali rešenja, novi njegov beg po levoj strani i odličan centaršut, golgeter Milojković je pretvorio u gol. To je treći gol na tri poslednje utakmice Slogine mlade „devetke“. Posle toga, Janković je pogodio stativu, ređale su se akcije pred golom Rožića, da bi nova minijatura Jovanovića donela „kiflu“ koju je Janković pretvorio u gol za konačnih 3-0. Mogla je Sloga da slavi i ubedljiviji trijumf, ali niko se ne žali posle meča u kome je mreža mirovala,a strelci upisali tri pogotka. Sloga je na prvom mestu, tamo gde po kvalitetu tima i svemu što pruža ove sezone i treba da bude.

Pobeda za preuzimanje trona - Petar Bogdanović odlični mladi vezni fudbaler kraljevačke Sloge Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) - GOČ 3 - 0 (1 - 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Vuk Milić (G. Milanovac) 7 Strelci: Anđelković u 45., Milojković u 57. i Janković u 78. mintu Žuti kartoni: Babić, Despotović (Sloga). Igrač utakmice: Nikola Jovanović (Sloga) 8.

Mnogo konkretniji u drugom poluvremenu - Aleksandar Đoković fudbaler Sloge u akciji Foto: G. Šljivić

SLOGA: Grujičić -, Milovanović 7, Babić 7 (Gojković 7), Đoković 7, Dimitrić – (Popović 7), Jovanović 8, Despotović 7, Milojković 7,5 (Radičević -), Bogdanović 7,5 (Seredarević -), Markiš 7, Anđelković 7 (Janković 7).

GOČ: Rožić 6, Ristić 6, Ignjatović 6, Đaković 6, Žerađanin 6, Miković 6 (Todorović 6), Drobnjak 6, Milićević 6 (Bogdanović 6), Stolić 6,5, Lazović 6 (Aćimović 6), Gušani 6,5.

Zastava 1973 0 : 3 Trepča
Polet 2 : 4 Gruža
Sloga 3 : 0 Goč
Šumadija 1903 0 : 0 Bane 1931
Budućnost 1 : 0 Mokra Gora