Jovićevi golovi presudili

Dvostruki strelac Nemanja Jović u prodoru pored Gajdobrana - foto: Valentina Jelić

Gradištanci su najavili da će okršaj sa Gajdobranima biti prekretnica za njih, jer će, voljom žreba, i naredne nedelje igrati kod kuće protiv Bajše i to je mogućnost za nove bodove koji će im povećati „zimnicu“. Ispunili su obećanje, a najveći „krivac“ za to je dvostruki strelac Nemanja Jović, koji je, pored poznate kreativnosti u igri, ovoga puta dodao i efikasnost, što je pohvalno, pošto se fudbal igra za golove.

Do 1:0 se stiglo u samoj završnici prvog pluvremena. Janković je šutirao, golman kratko odbio, a Jović sve pratio i odmitak smestio u mrežu. Stefan Janković je, posle izvanrednog dodavanja Božičića, udvostručio rezultat u 56. minutu. Kada je Nemanja Jović šest minuta kasnije materijalizovao dobru akciju Brkića i kapitena Pelengića, te odbijenu loptu od prečke smestio u mrežu, izgledalo je da će Gajdobrani doživeti katastrofu. Međutim, nije tako mislio i iskusni Stevan Račić, koji je sa dva gola utakmicu doveo u neizvesnost. Prvo je u 78. minutu realizivao najstrožu kaznu, koja je dosuđena zbog igranja rukom u Dražića, a drugi gol postigao je, zahvaljujući statičnosti odbrane domaćina, u 86. minutu. Na sreću Gradištanaca, bio je to i konačan rezultat.

Vojvodina - Hercegovac  3:2  (1:0)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Mijatović (Žitište). Strelci: Jović u 43. i 62, Janković u 56. minutu za Vojvodinu, a Račić u 78(11m) i 86. minutu za Hercegovac. Žuti kartoni: Pelengić , Marković (Vojvodina), a Sudžum, Milanov, Ilić (Hecegovac).

Vojvodina: Šmit, Ilić, Dražić, Marković, Brkić (od 72.Radosavljević), Dabižljević, Jović, Pelengić (od 65 Lojović), Janković ( od 65. Novaković)., Sikimić (od 90. Selić), Božičić.

Hercegovac: Lukač, Ilić, V. Hrnjez, Gubaš, Milanov, Adamović, Sudžum (od 46.Pejović), Laković, Glišić (od 54. Račić), Tadić (od 46. Bajat), Efendić.