Vojvodinu stigla kazna zbog promašaja

Vojvodinaiz Bačkog Gradišta - foto: FK: Vojvodina/Jelić Valentina

Gradištanci nisu iskoristili prednost dva puta uzastopnog igranja pred svojim navijačima. Bajša se predstavila u boljem svetlu i pobedila je rezultatom 2:1. A, možda, je bolja konstatacija da su fudbaleri Vojvodine kažnjeni zbog svojih promašaja pred protivničkim golom i autogola Dražića loptom u sopstvenu mrežu.

Posle nespretno i nesrećno primljenog autogola Dražića za 0:1 u 21. minutu, gosti su pet minuta kasnije stigli do 0:2 pogotkom Avdalovića. Smogli s domaći snage da preko Ilića, na dodavanje mladog Jankovića, smanje rezultat na 1:2, što je, ispostavilo se, bio u konačan rezultat.

- Ne može se reći da nismo želeli, ali nam koncentracija pred golom rivala nije bila jača strana. Nismo isoristili ni brojčanu prednost na terenu posle isključenja Krivokapića. Ostaje  nam da dobro analiziramo utakmicu i vidimo gde smo grešili, kako slično ne bi ponovili, veli jedan od iskusnijih igrača Vojvodone Nemanja Jović.

Novi izazov Voše je u Subotici, gde ih dočekuje naš najstariji klub Bačka 1901, koja je u nedelju pobedila Mladost u Bačkom Petrovcu sa 1:0 i trenutno je plasirana na petom mestu sa 19 bodova, a Vojvodina je osma sa četiri boda manje.

Vojvodina - Bajša 1:2  (1:2)

Bačko Gradište: Igrališteu SC „Đorđe Tapavica Džoja“ Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Malić (Bačka Palanka). Strelci: Ilić u 35. za Vojvodinu, a Dražić (autogol) u 21. i Avdalović u 26. za Bajšu. Žuti kartoni: Dabižljević, Sikimić, Božičić (Vojvodina), Marjanović, Krivokapić, Avdalović, De. Rahić, Batori (Bajša). Crveni karton: Krivokapić (Bajša) u 64.minutu.

Vojvodina: Šmit, Ilić (od 83. Kiš), Dražić, Božičić (od 74. Lojović), Brkić, Dabižljević, Korać, Pelengić, Janković, Sikimić (od 46. Radosavljević), Kopre (od 53. Jović).

Bajša: Damjanović, Šević, Varga, Morović, Sili, Marjanović (od 58. Batori), Savin, Dugandžija (od 46. T. Nađ), Krivokapić, Avdalović (od 69. De. Rahić), O. Nađ.