Zvezdini omladinci bolji od svoje franšize Grafičara

Posle meča u Omladinskoj ligi šampiona protiv Red bul Lajpciga gde su već dobijen meč izgubili u zadnjih desetak minuta, omladinci Crvene Zvezde se vraćaju na domaću scenu utakmicom protiv svog drugog tima koji nastupa za filijalu Grafičar.

Nadmudruvanje sa početka utakmice potrajalo je do 15. minuta, kada je za crveno-bele sviran jedanaesterac. Posle šuta Gojkova, Nikolić je odigrao rukom u svom šesnaestercu, a uspešan realizator sa bele tačke bio je Petrović. Domaći su ofanzivniji, ali to ne uspevaju i da materijalizuju, čak nominalni gost u 34. minutu iz jednog od retkih napada uspeva da poravna rezultat. Posle lepog prodora Pavićevića lopta je došla do Nikolića koji je iz prve sa 18. metara volej udarcem šalje pod prečku. Prvo poluvreme je završeno egal rezultatom, mada ne bi bilo nezasluženo i da ga je dobila domaća ekipa za koju izgledne prilike nisu realizovali Cvetković, Petrović i M.M.Fall.

Igrači Zvezde u drugom poluvremenu ekstra ofanzivnom igrom žele da što pre ponovo dođu do prednosti, dok su se gosti zatvorili u bunker i retko prelaze centar. Pre nego su postigli gol, šanse redom propuštaju Mladenović i Gojkov, da bi M.Fal nakon kornera koji je izveo Petrović u 74. minutu loptu sa 7 metara spretno ubacio u mrežu. Teškom mukom izvojevanu prednost domaći tim umalo nije ispustio u drugom minutu nadoknade, ali je Majstorović sa 2-3 metra bio neprecizan, tako da ljubičasti mogu žaliti što nisu uzeli bod.

Crveno-beli su domaćini i naredne sedmice kada im u goste stiže Jedinstvo Ub, a na istom terenu, iza juga "Marakane", Grafičar će ugostiti Mladost iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA - GRAFIČAR 2:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Bura Marko. POM.SUDIJE: Arnautović Nemanja i Piljak Andreja. STRELCI: Petrović 15. (k.u.) i M.Fol 74.min (C.Zvezda), Nikolić 34.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Radović i Bubanja (Grafičar).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Vidojević, Vukojević, Cvetković, Bubanj (Mladenović), Lečić, Gojkov (Vasilić), Tegeltija (Ostojić), Avdić (M.Fal), Petrović (Milosavljević), M.M.Fal.

GRAFIČAR: Lainović, Radović (Crnojević), Kostić (Ramadani), Taker, Gudelj, Majstorović, Ivanović (Su), Borović, Nikolić (Gačić), Bubanja, Pavićević (Veljović).

Crvena zvezda 2 : 1 RFK Grafičar
Jedinstvo (Ub) 2 : 7 Partizan
Radnički (N) 1 : 3 Radnički 1923
Vojvodina 1 : 3 Čukarički
Spartak ŽK 0 : 0 IMT
Brodarac 2 : 0 Radnički (NB)