Alasi bolji u lokalnom derbiju, Dunav - Stara Pazova 78:66

U lokalnom derbiju, utakmici 17. kola, košarkaši Dunava savladali su kao domaćini košarkaše Stare Pazove rezultatom 78: 66 (20:18, 18:12, 18:14, 22:22). Dunav je svih 40 minuta bio u prednosti. Dobrom igrom u odbrani, domaći igrači nisu dozvolili gostima iz Stare Pazove da se raspucaju i na poluvreme se otišlo rezultatom 38: 30. U drugom delu utakmice nastavilo se u istom ritmu. Dunav je uspešno čuvao stečeno iz prvog poluvremena ali nije uspevao da poveća prednost i prelomi utakmicu a Staropazovčani nisu uspevali da se približe i smanje razliku. Polovinom poslednje četvrtine gosti smanjuju zaostatak na samo 4 poena i činilo se da će utakmica imati uzbudljivu završnicu, međutim košarkaši Dunava su u tom momentu zaigrali mnogo bolje i do kraja utakmice povećavali razliku u svoju korist za konačnih 78:66. Ovom pobedom Dunav se revanširao za poraz u prvom delu sezone. Statistiku sa večerašnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba. U narednom kolu Dunav gostuje u Srbobranu ekipi Akademika.