Uspešan vikend za Dunav, četiri pobede

Proteklog vikenda četiri selekcije Dunava nastupile su u takmičarskim utakmicama i ostvarene su sve četiri pobede. Seniori su u okviru 22. kola dočekali ekipu Topole iz Bačke Topole i slavili rezultatom 77:68 (23:16, 21:19, 12:11, 21:22). Ovom pobedom košarkaši Dunava revanširali su se za poraz u prvom delu sezone. Svih 40 minuta domaći su bili u vođstvu. Odličnom igrom u prvoj četvrtini igrači Dunava stvorili su prednost koju su do kraja utakmice uspešno održavali. Gosti iz Topole uspeli su u nekoliko navrata da se približe i utakmicu učine uzbudljivom ali nisu uspeli da naprave potpuni preokret. Statistiku sa utakmice Dunav - Topola možete pogledati na sajtu kluba. U narednom kolu Dunav gostuje ekipi Vojvodine Srb Gas (mt).

Pioniri Dunava ostvarili su pobedu u opštinskom derbiju na gostovanju u Staroj Pazovi. Rezultat je bio 69:75 (14:11, 19:25, 15:20, 21:19). Tabelu možete pogledati na sajtu kluba. U narednom kolu pioniri na svom terenu dočekuju ekipu Omladinca iz Novih Banovaca.

Mlađi pioniri Dunava u poslednjoj ligaškoj utakmicu savladali su prvoplasiranu ekipu LSK iz Laćarka rezultatom 64:52 (12:14, 20:04, 16:18, 16:16). Dunav je takmičenje završio na drugom mestu na tabeli (tabelu pogledajte na sajtu kluba) i plasirao se na Finalni turnir F8 KSV koji sledećeg petka počinje u Novom Bečeju. Mlađi pioniri Dunava u četvrtfinalu sastaju se sa Spartakom iz Subotice a utakmica se igra u petak u 17h u Novom Bečeju. Raspored Finalnog turnira možete pogledati na sajtu KSV.

Minibasket selekcija Dunava u derbi utakmici 6.kola slavila je protiv Železničara iz Inđije rezultatom 41:23. Ovom pobedom minibasketaši Dunava izbili su na prvo mesto na tabeli koju možete pogledati na sajtu kluba. Odložena utakmica mladog tima N.Pazova - Dunav, registrovana je službenim rezultatom 0:20. Mladi tim je takmičenje završio sa 18 pobeda iz isto toliko utakmica. Tabelu možete pogledati na sajtu kluba.