Budućnost - Radnički 2:1

Fudbaleri Budućnosti uz puno sreće su zabeležili pobedu na startu prolećnog dela prvenstva protiv dobre ekipe Radničkog iz Kragujevca sa 2:1, poluvreme 1:0. Utakmica je bila prava prvenstvena, odigrana pred 400 gledalaca, na stadionu Park Pećina u Valjevu. Glavni sudija: Nenad Đokić iz Užica.

Početak utakmice i prvih 30 minuta obeležila je ekipa iz Kragujevca koja je dominirala terenom, držala sve konce igre u svojim rukama! Velike šanse za goste su propustili Miloš Rakić i Željko Buzić koji su u 20, odnosno 26.minutu izlazili sami ispred golmana domaćih, koji je izašao kao pobednik u oba duela. Zatim su šanse propustili za Radnički i centarfor Milunović i Ostojić. Kazna je usledila u 35.minutu. Prvi "izlet" domaćih u šesnaesterac Radničkog završen je evrogolom - 1:0. Posle samo par minuta, iskusni Đuričić je po mišljenju sudije Đokića nepravilno zaustavljen u petercu gostiju, ali kazneni udarc mladog Đukića je odbranio golman Radničkog Nikola Jeremić. Početak drugog poluvremena je pripao gostima koji preko Milunovića i Ostojića ne koriste stoprocentne šanse. Kao i u prvom poluvremenu, kazna je usledila u 65.minut. Posle kontranapada i sumnjive ofsajd situacije, mladi Đukić se iskupio za promašeni penal i doneo ubedljivih 2:0 za Budućnost. U 74.minutu i treća šansa na utakmici za Valjavčane, ali odličan prodor mladog Raševića nije iskoristio Đuričić. U 75.minut, tračak nade da mogu iz Valjeva da se vrate neporaženi, Radničkom je doneo najmlađi igrač na terenu Aleksandar Pejović, golom sa preko 25 metara. Može se reći da ovaj gol ide na ruku golmanu domaćina. U 80.minutu nervozni Branko Ostojić iz Radničkog dobija zasluženi crveni karton zbog psovanja danas ipak neubedljivog sudije Đokića iz Užica. Iako sa devet igrača u polju, Radnički je pravio opsadu gola domaćih, a idealne šanse nije iskoristio Milunović u 82., 86 i 90.minutu!

Sve u svemu, pobedi se u zube ne gleda. Budućnost je osvojila tri boda koja će im mnogo značiti u daljem toku prvenstva, a Radničkom ostaju brige zbog katastrofalne realizacije!

Vujić voda 1 : 2 Mačva
Šumadija 1903 1 : 2 Inon
Budućnost (V) 2 : 1 Radnički (K)
Mladi radnik 1 : 0 Metalac (K)
Jedinstvo 1 : 0 Sloboda (U)
Sloga (PM) 1 : 0 Sloboda (Č)
Sloga (K) 2 : 0 Morava (VP)
Sloga (BB) 2 : 1 Železničar