Derbi Omladinske lige odlučio Luka Đorđević

Derbi kola Omladinske lige Srbije odigran je na terenu BASK-a na Carevoj ćupriji, a bio je prisutan pristojan broj gledalaca za ovaj rang takmičenja.

Počelo je odlično po goste, igrao se 3. minut kada je Golubović izbio sam pred golmana gostiju i loptu mu kroz noge poslao u mrežu. Uzvratio je domaćin veoma brzo, lepo upošljen od strane Subotića strelac je bio Luka Đorđević u 8. minutu. Igra je i u nastavku visokog inteziteta, samo što su odbrane puno opreznije pa nije bilo puno prilika za izmenu rezultata. Najizgledniju šansu propustio je Matija Stojanović za domaće, dok su za goste prilike imali Bilaps, a potom i Konstantinov kada je u 43. minutu iz slobodnjaka pogodio stativu.

Ekipe i u nastavku igraju čvrsto, malo aktivniji  u napadu su momci iz IMT-a. Veoma izgledne prilike da stignu do pogotka imali su gosti, ali Krstović, Stefan Jović u dva navrata i Adamu nisu bili dovoljno prisebni u odlučujućim trenucima. Na drugoj strani zrelu šansu ne realizuje Mladenović i tako je bilo sve do 79. minuta kada je Luka Đorđević sa 22 metra odapeo strelu u rašlje protivničkog gola. Poslastica je ostavljena za kraj kada je u drugom minutu nadoknade Dragićević sa preko 40 metara iz slobodnog udarca iznenadio uspavanog Mirkovića i postavio konačnih 3:1.

Narednog vikenda, u 20. kolu, vodeći IMT dočekuje kragujevački Radnički, a Čukarički gostuje Grafičaru iz juga Marakane.

ČUKARIČKI - IMT 3:1 (1:1)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Arnautović Nemanja. STRELCI: L.Đorđević 8. i 79. i Dragićević 90+2.min (Čukarički), Golubović 3.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Koloni i Radosavljević (Čukarički).

ČUKARIČKI: Čarapić, Koloni (Mladenović), L.Stojanović, Adamović, Arsović (Radosavljević), Mitrović, M.Stojanović (Pavlović), Vojnović, Dragićević, L.Đorđević (S.Đorđević), Subotić (Madžarević).

IMT: Mirković, Konstantinov, Vukomanović, Krstović (Adamu), Bastaja (Malang), Krstić (Abidun), Golubović, Bilaps (M.Jović), Popović, Cvetković, S.Jović (Fan).

Spartak ŽK 2 : 2 RFK Grafičar
Vojvodina 8 : 0 Brodarac
Radnički (N) 2 : 0 Voždovac
Jedinstvo (Ub) 0 : 1 Novi Pazar
Crvena zvezda 5 : 0 Mladost (L)
Partizan 4 : 1 Zemun