Sloga pala pred najboljim timom KLS-a

Sasvim dobro izdanje mladog Matije Jordovića u meču sa najboljim timom KLS-a

Utakmica kojom se završena ovogodišnja sezona u AdmiralBet KLS kraj Ibra nije imala takmičarske draži, ali su navijači videli dinamičnu igru i izraženu želju oba sastava da ostvare pobedu. Sloga je počela uraganski povela 10-2 u 2. minutu, ali je tada ostala bez Kovačevića koji je pred izvođenje slobodnih bacanja osetio zdravstvene probleme i morao je iz igre. Sloga je sve vreme vodila, najviše sa osam poena, prednosti,a gosti su se vraćali u igru poenima sa linije penala i kasnije odličnom rolom Kaningema. Vredi istaći sjajnu igru mladog Jordovića koji je šutirao trojke 2-2 i bio vrlo raspoložen u tim trenucima. Na kraju prve četvrtine bilo je nerešeno 26-26, a početkom druge gosti su 2+1 Džonsona prvi put poveli u meču. Sloga je mali deficit brzo vratila, agresivna odbrana domaćih i poeni pod košem Krsmanovića i lkasnije Matovića, uz jednu trojku od table kapitena „belih“ bili su dovljni za 36-31 u 14. minutu. Ubrzo su domaći imali kapitalno vođstvo 43-34 zahvaljujući razigranom tamdemu Matović-Simeunović, uz rastrčanog Kangua. Vojvodina je imala odgovor preko cenztra Nikolića koji je za kratko vreme vezao šest poena i smanjio vođstvo „belih“. Ubrzo se centru „lala“ priključio Kaningem i Vojvodina je stigla na dva poena zaostatka 48-46, minut pre kraja prvog poluvremena. U ovom delu meča blistao je košarkaš Sloge Kevin Kangu koji je svojim prodorima i trojkama vraćao prednost domaćima. U poslednjoj sekundi druge četvertine pogodio je trojku za 53-49, rezultat kojim se otišlo na veliki odmor. Sloga je prvo poluvreme završila sa 14 asistencija, od čega kapiten Matović 7. Isti igrač je na početku trećeg kvaratala odmah razigrao Simeunovića i Petrovića, ali je Vojvodina odgovorila preko svog kapitena Ljubičića sa 6 vezanih poena, 59-58. Ubrzo su Rakićević, Ljubičić i Kaningem režirali vođstvo Novosađana koje je u jednom trenutku iznosilo 8 razlike. Potrdudio se Stamenić da trojkama približi „bele“ na dva poena zaostatka 73-75, ali je u poslednjoj sekundi ovog dela igre Džonson sa 2+1 vratio Vojvodini prednost 73-78. Rasplamsala se igra u poslednjih deset minuta. Vojvodina je konstantno čuvala od tri do sedam poena prednosti, ali se Sloga nije predavala. Matović, Simeunović i Pavić su odgovarali na sjajne poteze Rakićevića, najzapaženijeg igrača ove utakmice. Sloga je u poslednji minut ušla sa minusom 91-95 i imala dve prilike da stigne goste, ali su promašivali Matović i Simeunović. Potonji je posle promašaja dobio i tehničku grešku i meč je faktički bio odlučen. Kada je još Zagrađanin pogodio trojku za 91-99, bilo je jasno da će „lale“ kući pevajući.

Dobra utakmica za kraj lige - duel centara Nikolića iz Vojvodine i Matovića iz Sloge

SLOGA – VOJVODINA 91 – 99 (26-26, 27-23, 20-29, 18-21)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1000 Sudije: Obrknežević (Beograd), Vesković (Beograd), Sibinović (Niš)

SLOGA: Petrović 2, Kovačević, Savić 4, Matović 17 (10 as), Doerti 6, Stefanović, Jordović 8, Kangu 15, Krsmanović 6 (6 sk), Pavić 8, Simeunović 12, Stamenić 12

VOJVODINA: Kaningem 15, Banjac 12, Nedeljkov 3, Ljubičić 7, Rakićević 18, Zagrađanin 3, Bumbić 3, Savić 11, Nikolić 10 (9 sk), Ašćerić, Džonson 10 (8 sk), Vučetić 7

Poraz u završnici utakmice - Đorđe Simeunović sa loptom u duelu sa Rakićevićem iz Vojvodine

Sloga 91 : 99 Vojvodina mts
Mladost MaxBet 82 : 79 Spartak
Zdravlje Leskovac 90 : 103 Vršac
OKK Beograd 111 : 96 Metalac
Čačak 94 Quantox 78 : 52 Dynamic BalkanBet
SPD Radnički 72 : 55 Zlatibor Gold gondola
Sloboda 81 : 73 Tamiš
Joker 90 : 79 OKK Novi Pazar